Festiwal Nadziei - Największy Chrześcijański festiwal w Polsce

poniedziałek, 09 czerwiec 2014 21:35

Franklin GrahamW dniach 14-15 czerwca w Warszawie na Stadionie Legii (Pepsi Arena), odbędzie się największy chrześcijański festiwal w naszym kraju.

Będzie to historyczne wydarzenie w którym udział na dzień dzisiejszy zadeklarowało już ponad 20 tys. chrześcijan różnych denominacji. Organizatorami festiwalu jest Fundacja Festiwal Nadziei we współpracy z Billy Graham Evangelistic Association. W Radzie Festiwalu zasiadają zwierzchnicy i przedstawiciele największych środowisk protestanckich, ewangelickich i katolickich w Polsce. Festiwal Nadziei to inicjatywa wynikająca z  działalności znanego na świecie ewangelisty, pastora Billy'ego Grahama.

Festiwal ma na celu dotarcie z ewangelią do innych ludzi, dzielenie się swoja wiara, wywieranie dobrego wpływu na otaczający świat i sianie ziarna ewangelii.

W programie wydarzenia wystąpią m.in. Michael W. Smith i Newsboys, Dennis Agajanian, Tommy Coomes Band. Dodatkowo oprócz artystów z zagranicy zobaczymy też zespoły z Polski: Chór TGD, Natalia Niemen, New Life M, Exodus 15. W oba festiwalowe dni przesłanie ewangelizacyjne wygłosi Franklin Graham - syn Billy'ego Grahama. Drugi dzień festiwalu rozpocznie się Marszem dla Jezusa, który wyruszy o godz. 12.00 z Pl. Piłsudskiego i przejdzie ulicami Warszawy, aby zakończyć się o godz. 16.00 pod stadionem Legii (Pepsi Arena).

W przygotowanie i obsługę festiwalu zaangażowane są setki wolontariuszy, którzy będą pomagać w służbach: porządkowych, duszpasterskich, chóralnych, młodzieżowych, informacyjnych, modlitewnych. 

SOBOTA, 14.06.2014
Otwarcie drzwi stadionu– 15:30; Rozpoczęcie – 17:00

Przesłanie: Franklin Graham
Gość specjalny: Michael W. Smith
oraz: Dennis Agajanian, Tommy Coomes Band, Chór TGD, Natalia Niemen

NIEDZIELA, 15.06.2014
Start Marszu dla Jezusa z Pl. Piłsudskiego – 12:00

Otwarcie drzwi stadionu– 15:30 Rozpoczęcie – 17:00
Przesłanie: Franklin Graham
Gość specjalny: Newsboys
oraz: Dennis Agajanian, Tommy Coomes Band, New Life M., Exodus 15

Identyczne festiwale odbyły się już na Ukrainie, Węgrzech, Litwie, Łotwie.  

Źródło: festiwalnadziei.pl, marszdlajezusa.pl

http://www.chn24.pl/wydarzenia/news/5253-najwikszy-chrzecijaski-festiwal-w-polsce-festiwal-nadziei.html

Marsz dla Jezusa - Warszawa - Polska - Europa - Świat
Statystyki:
Odwiedzin strony
301614
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram