Graham Kendrick w Polsce!!

Graham Kendrick w Polsce!!
 
18 maja 2013 wielkim gościem Marszu dla Jezusa oraz finalnego eventu będzie legendarny brytyjski piosenkarz i pionier ogólnoświatowego ruchu Marszów dla Jezusa! Tego dnia nie może Ciebie zabraknąć!

graham-kendrick-446

 

Kim jest Graham Kendrick?
 

Graham Kendrick został nazwany ojcem współczesnej muzyki uwielbienia. Napisał setki pieśni, między innymi Shine, Jesus, Shine (Świeć, Jezu, świeć), Knowing You (Znając Ciebie) oraz The Servant King (Sługą Król). Piosenki Grahama wpłynęły na tysiące kościołów na całym świecie.
 
Najważniejszym powodem, dla którego Graham Kendrick został zaproszony do prestiżowego udziału w polskim Marszu dla Jezusa 2013, jest jego pionierski udział w organizowaniu Marszów dla Jezusa w Wielkiej Brytanii w latach 80-tych. W 1987 roku trzy kościelne ugrupowania wraz z Grahamem jako worship-liderem rozpoczęły ruch, który w ciągu trzech lat objął Anglię, Amerykę oraz Europę, by ostatecznie pojawić się na całym świecie w postaci setek mniejszych marszów.
 
W roku 1994 odbył się światowy Marsz dla Jezusa, w który zaangażowało się około 10 milionów chrześcijan w 170 krajach. Ostatni globalny Marsz odbył 10 czerwca 2000 roku, w którym wzięło udział ok. 60 milionów ludzi w 180 krajach. Pomimo iż po tym wydarzeniu zaprzestano organizacji światowych marszów, inicjatywa Marszu dla Jezusa wciąż trwa i odnawia się w wielu krajach.
 
Graham Kendrick (ur. 2 sierpnia 1950 r. w Blisworth w Wielkiej Brytanii), syn pastora baptystów, jest kreatywnym liderem uwielbienia, wykonawcą oraz autorem pieśni. Obecnie mieszka na przedmieściach Londynu, w Croydon.
 
Kendrick rozpoczął karierę w późnych latach sześćdziesiątych. Jego najtrwalszym osiągnięciem jest jego autorstwo słów i muzyki do piosenki "Shine, Jesus, Shine", która była jedną z najpowszechniej słuchanych pieśni współczesnego uwielbienia na świecie. Jego inne utwory były śpiewane głównie przez worship-liderów w Wielkiej Brytanii. W 1995 r. otrzymał nagrodę Dove Award za pracę na arenie międzynarodowej. W 2000 r. Brunel University przyznał Grahamowi doktorat honoris causa (honorary doctorate in Divinity 'DD'), w uznaniu jego wkładu w uwielbienie w Kościele. Kolejne takie wyróżnienie otrzymał w maju 2008 r. od Wycliffe College w Toronto w Kanadzie.
 
Chociaż obecnie jest najbardziej znany jako lider uwielbienia i autor piosenek, Graham Kendrick rozpoczął karierę jako członek chrześcijańskiego zespołu Whispers of Truth. Później występował na koncertach jako artysta solowy, śpiewając głównie własne utwory. Był blisko związany z organizacją Musical Gospel Outreach i nagrał dla niej kilka albumów. Na pierwszym z nich wydanym w 1972r. i zatytułowanym „Footsteps on the Sea”, występuje wspólnie z wirtuozem gitary Gordonem Giltrapem.
 
Kendrick pracował przez pewien czas jako członek przełomowego zespołu misyjnego "In the Name of Jesus", prowadzonego przez Clive’a Calvera, byłego szefa brytyjskiego oddziału organizacji „Młodzież dla Chrystusa” i Aliansu Ewangelicznego. Kendrick pozostając mocno związanym z brytyjskim kościołem stał się prawdopodobnie najbardziej wpływowym autorem chrześcijańskich pieśni w swo im pokoleniu.
 
Jest członkiem organizacji charytatywnej Compassionart, założonej przez Martina Smitha z zespołu Delirious.
 
Stuart Townend, autor pieśni i były członek zespołu Kendricka powiedział: „Nie mam żadnych wątpliwości, że za 100 lat Kendrick wraz Wattsem i Weslelyem będzie wymieniany wśród najznakomitszych brytyjskich autorów pieśni chrześcijańskich.”

 

MSP 3896

 

Oficjalna strona: www.grahamkendrick.co.uk
Graham Kendrick w Wikipedii
Opis artysty
galeria zdjęć
wywiad z Grahamem #1 i #2
Przykładowe albumy:

Creation Creed by Graham Kendrick

Graham Kendrick - Crucified Man

Graham Kendrick- Go Forth In His Name

Graham Kendrick - Shine Jesus Shine
Graham Kendrick - Building a House
Love Each Other By Graham Kendrick
Graham Kenrick na YouTube

 

Plakat – zwiastun Grahama Kendricka z komentarzem na temat Marszu dla Jezusa dostępny w formacie A2 (60/42 cm) na zamówienie. Zamów plakat dla swojego kościoła lub w dowolne miejsce – przer@tlen.pl

3plakat Graham Kendrick w Polsce 2

Po angielsku

4poster Graham Kendrick in Poland 2

Marsz dla Jezusa - Warszawa - Polska - Europa - Świat
Statystyki:
Odwiedzin strony
287747
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram