Już w najbliższych dniach kolejny Marsz dla Jezusa

9cc108fd5f8513df18fc8f42f7effdeb XL

Kolejne chrześcijańskie wydarzenie na dużą skalę w Polsce już w ten weekend!

Tydzień Jezusa rozpocznie się 28 czerwca koncertem TGD w gdyńskim parku Rady Europy. Do 5 lipca na terenie Trójmiasta będzie można wziąć udział m.in. w spotkaniach z ciekawymi gośćmi, warsztatach oraz koncertach gwiazd muzyki chrześcijańskiej. Wystąpią: New Life'M, Grzegorz Kloc, Tomasz Żółtko, Przed Nami, Adam Sawicki, CorTuum, HolyGuns i wiele innych. W ostatni dzień festiwalu ulicami Gdańska przejdzie radosny Marsz dla Jezusa.

W organizacji Tygodnia Jezusa wzięli udział przedstawiciele wielu chrześcijańskich denominacji. Wspólną wizję letniej ewangelizacji bogatej w wydarzenia kulturalne objął patronatem poseł John Abraham Godson.   

Więcej niż koncerty

Podczas Tygodnia Jezusa odbędą się spotkania z wieloma gośćmi. Do Trójmiasta przyjedzie przewodniczący Rady Nadzorczej KOPEX S.A. - milioner Krzysztof Jędrzejewski, by opowiedzieć o zasadach stosowania chrześcijańskiej etyki w biznesie. Szczególnym gościem festiwalu będzie Artur Pawłowski - założyciel kanadyjskiej służby misyjnej o nazwie Street Church, która wydaje osobom bezdomnym na ulicach Calgary 200 tys. posiłków rocznie. Ma ona również charakter ewangelizacyjny i dociera z dobrą nowiną do najciemniejszych zakątków miasta. Za swoją działalność Artur Pawłowski był wielokrotnie aresztowany i pozywany przez władze miasta, jednak wygrał w sądzie każdą sprawę powołując się na konstytucję. Jest on częstym gościem kanadyjskich stacji telewizyjnych. Wypowiada się na temat problemów społecznych i wolności słowa. Artur Pawłowski organizuje również Marsze dla Jezusa m.in. w Polsce i Kanadzie. W tym roku w Ogólnopolskim Marszu dla Jezusa w Warszawie wspólnie z przedstawicielami największych Kościołów chrześcijańskich wzięło udział prawie 5 000 osób.

Marsz dla Jezusa

Niezwykle istotną częścią Tygodnia Jezusa jest niewątpliwie Marsz dla Jezusa, który wyruszy 5 lipca o godz. 14 z ulicy Okopowej w Gdańsku. Przejdą w nim chrześcijanie różnych denominacji, by wspólnie zamanifestować wiarę w swojego Zbawiciela. Według organizatorów, pochód ma zwrócić uwagę lokalnej społeczności na potrzebę opowiedzenia się za chrześcijańskimi wartościami, które w dobie moralnego relatywizmu są bagatelizowane, podważane i często wyśmiewane.

- Chcemy pokazać, że życie według moralności chrześcijańskiej wiąże się z radością, pokojem i miłością - mówi przewodniczący komitetu organizacyjnego - Jerzy Przeradowski.

Stacją końcową marszu będzie ul. Długi Targ, gdzie pod Zieloną Bramą odbędzie się koncert zwieńczający trójmiejski Tydzień Jezusa.

Więcej informacji na plakacie poniżej i na stronie TydzienJezusa.pl

Marsz dla Jezusa - Warszawa - Polska - Europa - Świat
Statystyki:
Odwiedzin strony
324319
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram