Już w sobotę Marsz dla Jezusa w dużym polskim mieście!

8d047b09516955b0b5949fbe060277c1 XL

11 października na ulice jednego z dużych polskich miast wyjdą chrześcijanie różnych wyznań, by wspólnie zamanifestować wiarę w Boga.

W pokojowej demonstracji w Poznaniu wezmą udział protestanci, katolicy i prawosławni. Ich celem będzie zwrócenie uwagi na Jezusa, który może odmienić nie tylko życie jednostki, ale również oblicze miasta, a nawet całego państwa.

Marsz dla Jezusa rozpocznie się o godzinie 12.00 na placu Adama Mickiewicza przy pomniku Dwóch Krzyży. Impreza ma mieć charakter pozytywny, a jej bogaty program przygotowano z myślą o rodzinach z dziećmi. Pochód rozpoczną motocykliści z chrześcijańskiej grupy Boanergers. Kulminacją będzie koncert na Placu Wolności, który rozpocznie się o godz. 15 i potrwa do 22. Mieszkańcy Poznania będą mogli obejrzeć występ popularnego chrześcijańskiego zespołu hip-hopowego Royal Rap. Zagra również Grzegorz Kloc, znany z zespołu Sixteen, który w 1998 r. reprezentował Polskę na międzynarodowym Konkursie Piosenki Eurowizji. Na scenie pojawią się ponadto: Projekt Ambasador, Epic Fail, raper Justyn Czekański i Mariusz Czyż. Podczas koncertu zostanie utworzona specjalna strefa dla dzieci i młodzieży, w której będą odbywać się gry i zabawy przygotowane przez pedagogów z Chrześcijańskiej Szkoły Króla Dawida oraz chrześcijańskich skautów Royal  Rangers. Uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać z przygotowanych specjalnie na tę okazję punktów gastronomicznych z zapleczem sanitarnym.

Zdaniem organizatorów, w Polsce toczy się walka światopoglądowa, a głos zwolenników porzucenia tradycyjnych chrześcijańskich wartości moralnych na rzecz liberalnej ideologii słychać niemal we wszystkich mediach.

- Marsz dla Jezusa promuje wartości, które leżą u podstaw naszej cywilizacji. Nie zmuszamy nikogo do ich wyznawania. Chcemy jedynie pokazać, że w naszym kraju żyją ludzie, dla których stanowią one życiowy fundament - podkreśla pastor Artur Pawłowski. 

Na trasie marszu organizatorzy zaplanowali 4 przystanki, na których głos zabiorą księża i pastorzy. Duchowni poprowadzą zgromadzonych w modlitwie o mieszkańców i władze miasta. Za organizację marszu odpowiada Kościół Uliczny w Poznaniu  przy wsparciu Poznańskiej Grupy Ekumenicznej.   

O Arturze Pawłowskim

Inicjatorem i głównym organizatorem Marszu dla Jezusa w Poznaniu jest Artur Pawłowski, polski emigrant mieszkający w Calgary, gdzie wraz z żoną prowadzi chrześcijańską służbę dla osób bezdomnych i potrzebujących o nazwie Street Church. Dzięki jego działalności co roku wydawanych jest 200 tys. posiłków, a przesłanie ewangelii dociera do ludzi, którzy sami z siebie nigdy nie wybraliby się do kościoła. Owocem wspólnego zaangażowania Artura i jego współpracowników są liczne nawrócenia dealerów narkotyków, prostytutek, a nawet płatnych morderców (część z tych osób pracuje w Kościele Ulicznym jako wolontariusze). Na walkę z charytatywną misją kanadyjskiego Kościoła Ulicznego miasto wydało dotąd ponad 2 mln dolarów. Sam Artur Pawłowski otrzymał ponad 150 mandatów, 10 razy trafił do aresztu, ale nigdy nie został skazany prawomocnym wyrokiem sądowym.

Trasa Marszu dla Jezusa 2014 w Poznaniu:  Plac Mickiewicza, Św. Marcin, F. Ratajczaka, T. Kościuszki, Krakowska, Strzelecka, Podgórna, Marcinkowskiego, Plac Wolności.

http://chnnews.pl/index.php/pl/archiwum/wydarzenia1/item/1872-juz-w-sobote-marsz-dla-jezusa-w-duzym-polskim-miescie.html

Marsz dla Jezusa - Warszawa - Polska - Europa - Świat
Statystyki:
Odwiedzin strony
318015
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram