Marsz dla Jezusa 2013-religia.tv/news

W sobotę 18 maja odbędzie się w Warszawie drugi ogólnopolski Marsz dla Jezusa. Ideą marszu jest budowanie wspólnoty wszystkich chrześcijan.

Pochód wyruszy o godzinie 13:00 sprzed Belwederu, kierując się w stronę Krakowskiego Przedmieścia, gdzie będzie stała specjalnie przygotowana scena, na której - podobnie jak w zeszłym roku - odbędzie się kulminacyjna część wydarzenia.

Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. Graham Kendrick - autor setek pieśni, nazywany ojcem współczesnej muzyki uwielbienia. Oprócz niego na scenie wystapią również tacy muzycy jak: Mate.O, skład EloHiM czy Grzegorz Kloc. Patronem honorowym wydarzenia jest poseł John Godson,  a inicjatorem Artur Pawłowski - pastor Street Church w Calgary w Kanadzie oraz załozyciel pierwszego Kościoła Ulicznego w Warszawie.

Historia Marszu dla Jezusa sięga 1987 roku, kiedy trzej liderzy grup chrześcijańskich z okolic Londynu postanowili zorganizować spotkanie, którego celem byłoby zjednoczenie chrześcijan we wspólnej modlitwie za Londyn. Jeszcze tego samego roku 15 tysięcy osób przemaszerowało ulicami dzielnicy Soho. Nazwa "Marsz dla Jezusa" została użyta po raz pierwszy w 1989 roku, gdy marsze odbywały się już w 45 miastach Wielkiej Brytanii. Szczególnie wymowna była wspólna obecność katolików i protestantów, manifestujących na ulicach Belfastu ekumeniczny charakter wydarzenia.

Do Polski inicjatywa dotarła w  1992 roku, jednak pierwszy marsz o zasięgu ogólnopolskim  odbył się w 2012 r. w Warszawie. Wzięło w nim udział około 5 tysięcy chrześcijan, którzy tego dnia przemaszerowali spod budynku Sejmu na Plac Zamkowy.

http://religia.tv/news

Marsz dla Jezusa - Warszawa - Polska - Europa - Świat
Statystyki:
Odwiedzin strony
301615
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram