Marsz dla Jezusa przejdzie ulicami Gdańska

W sobotę o godz. 14:00, z placu przy Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, wyruszy pokojowy Marsz dla Jezusa. Na jego trasie organizatorzy zaplanowali kilka postojów, podczas których zabiorą głos przedstawiciele zaangażowanych w pochód kościołów. Stacją końcową marszu będzie ul. Długi Targ, gdzie pod Zieloną Bramą  odbędzie się uroczysty koncert zwieńczający trójmiejski Tydzień Jezusa.

MdJ2014

Sobotni marsz jest niewątpliwe headlinerem Tygodnia Jezusa. Wezmą w nim udział chrześcijanie różnych denominacji, by wspólnie zamanifestować wiarę w swojego Zbawiciela. Zdaniem organizatorów pochód ma zwrócić uwagę lokalnej społeczności na potrzebę opowiedzenia się za chrześcijańskimi wartościami, które w dobie moralnego relatywizmu są bagatelizowane, podważane i często wyśmiewane przez liberalnych liderów opinii. – Chcemy pokazać, że życie według moralności chrześcijańskiej wiąże się z radością, pokojem i miłością – twierdz przewodniczący komitetu organizacyjnego Jerzy Przeradowski.

Na trasie marszu obędą się krótkie prelekcje, modlitwy o mieszkańców i władze Trójmiasta oraz śpiewy i tańce. Jak twierdzi pastor Artur Pawłowski, impreza będzie miała pozytywny i radosny charakter. Mimo to, głoszone przez niego przesłanie nie należy do umiarkowanych. – Lewicowe elity chciałby wyeliminować nas ze sfery publicznej, pozbawić głosu, zepchnąć do domów i kościołów. Ich celem jest stygmatyzacja chrześcijan, jako zacofanych homofobów uniemożliwiających osiągnięcie opacznie rozumianego postępu. My jednak nie zamierzamy ustąpić. Kochamy Boga i ludzi, więc będziemy stać na straży biblijnych wartości – zapewnia duchowny. Marsz zakończy się o godz. 17:00 koncertem znanego z zespołu Sixteen Grzegorza Kloca. Artysta od lat gra muzykę chrześcijańską w swoich utworach łącząc pop, rock i praise & worship.

Artur Pawłowski jest specjalnym gościem Festiwalu Tydzień Jezusa. Na co dzień pracuje w założonej przez siebie służbie misyjnej Street Church, która wydaje osobom bezdomny na ulicach kanadyjskiego miasta Calgary 200 000 posiłków rocznie. Ma ona również charakter ewangelizacyjny i dociera z dobrą nowiną do najciemniejszych zakątków miasta. Za swoją działalność Artur Pawłowski był wielokrotnie aresztowany i pozywany przez władze miasta, jednak wygrał w sądzie każdą sprawę powołując się na konstytucję. Jest on częstym gościem kanadyjskich stacji telewizyjnych. Wypowiada się na temat problemów społecznych i wolności słowa. Artur Pawłowski organizuje również Marsze dla Jezusa m.in. w Polsce i Kanadzie. W tym roku w Ogólnopolskim Marszu dla Jezusa w Warszawie wspólnie z przedstawicielami największych kościołów chrześcijańskich wzięło udział prawie 5 000 osób.

  • Trasa Marszu dla Jezusa

Okopowa, Armii Krajowej, 3 Maja, Hucisko, Wały Jagiellońskie, Podwale Grodzkie, Wały Piastowskie, Pomnik Poległych Stoczniowców/Doki, Łagiewniki, Wałowa, Aksamitna, Łagiewniki, Jana Heweliusza, Rajska, Wielkie Młyny, Podmłyńska, Pańska, Węglarska, Kołodziejska, Tkacka, Długa, Długi Targ i zakończenie przed Bramą Zieloną, gdzie rozpocznie się finalne spotkanie.

Poniżej mapa z wyznaczoną trasą marszu:

Mapa_MdJ

 

http://gazetabaltycka.pl/wydarzenia/marsz-dla-jezusa-przejdzie-ulicami-gdanska

Marsz dla Jezusa - Warszawa - Polska - Europa - Świat
Statystyki:
Odwiedzin strony
318007
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram