Marsz dla Jezusa-Temat dnia

 

Tak pisali w roku 2012

Dziś po południu odbędzie się w Warszawie ogólnopolska manifestacja wiary - wbrew wszelkim podziałom i różnicom.

„Wyobraźcie to sobie… odkładając minione porażki, poprzednie podziały i rozczarowania. Jezus Chrystus jest tym, który łączy. On jest jedynym, który może zakończyć różnice pomiędzy ludźmi. Gdy odkładamy na bok nasze własne ambicje, gdy wracamy do prostoty Ewangelii, tam manifestuje się jedność w naszym Panu. Na koniec dnia wszystko krąży wokół Niego… jeden Jezus, żadne denominacje, żadne nazwy Kościołów, żadne podziały, tylko jedno Ciało Chrystusa. Razem! Jeden głos! Jeden umysł! Jedno serce!” – apelował przed Marszem dla Jezusa w Calgary w 2010 r. jego organizator Artur Pawłowski.

plakat na marsz Warsz druk 2

Pawłowski wyemigrował z Polski w 1990 r. i zajął się biznesem, najpierw w Grecji, następnie w Kanadzie. Kiedy cudem powrócił do zdrowia jego nowonarodzony syn, zaczął praktykować, porzucił firmę, rozpoczął działalność charytatywną. Czuł jednak, że może zrobić coś więcej.

Zaczął głosić Słowo Boże na ulicy, wśród bezdomnych, narkomanów i prostytutek. Pociągnął za sobą innych, a sam został pastorem założonego przez siebie Street Church – Kościoła Ulicznego.

„Kościół Uliczny najczęściej zbiera się przy samym ratuszu – czytamy na oficjalnej stronie Polonii w Calgary. – Tam wydawane są posiłki dla każdego, kto jest głodny. Bez ograniczeń. Trzeba tylko po dokładki stanąć znowu w kolejce. Gdy będziesz jechał czytelniku w kierunku północnym po ulicy Macleod Trial możesz zobaczyć pomiędzy 8 i 7 Avenue po prawej stronie, przy Ratuszu, kolejkę i dymiące dania rozdawane przybyłym. Możesz też stanąć w kolejce, czasem większej, czasem mniejszej. Nikt nie odchodzi nienakarmiony”.

Jednak inicjatywą Artura Pawłowskiego, która porwała najwięcej osób, są Marsze dla Jezusa, organizowane na wzór tych zainicjowanych w 1987 r. w Londynie. Jak tłumaczy organizator, Marsz dla Jezusa jest odpowiedzią na wezwanie Jezusa „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16,15). Jego ideą jest dokonanie „duchowego przebudzenia oraz podjęcia walki duchowej mającej na celu poprawę sytuacji w mieście, Europie i na świecie”.

Dziś Ogólnopolski Marsz dla Jezusa odbędzie się w Warszawie. „Jezus otworzył nam wszystkim cudowną możliwość, aby przejść razem z Nim ulicami stolicy i wyraźnie ogłosić, ze Chrystus zmartwychwstał, żyje i króluje! Chcemy jednym głosem proklamować Królestwo Boże na ziemi” – pisze Artur Pawłowski w zaproszeniu na tę chrześcijańską imprezę, która ma być wielką manifestacją wiary. Marsz rozpocznie się o godz. 14.00 przed gmachem Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej od symbolicznego przecięcia łańcucha na znak tego, że Jezus uwalnia. Uczestnicy przejdą ulicami Wiejską, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście do Placu zwanego Bernardyńskim, gdzie odbędzie się uwielbienie Jezusa Chrystusa. Organizator zapowiada, że po marszu będzie kilka godzin dobrej zabawy, koncerty i wspólne, rodzinne jedzenie. W koncercie uwielbieniowym wezmą udział zespoły „Royal Rap” i „TGD” oraz Grzegorz Kloc.

religia.tv

 http://religia.tv/newshttp://religia.tv/news,2193-marsz_dla_jezusa.html

 

 

Marsz dla Jezusa - Warszawa - Polska - Europa - Świat
Statystyki:
Odwiedzin strony
318016
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram