Marsz dla Jezusa w Warszawie

 

Wierni różnych kościołów chrześcijańskich mają uczestniczyć w sobotę w "Marszu dla Jezusa", który przejdzie przez centrum Warszawy. Rozpocznie się on przed Belwederem, zakończy na Placu Zamkowym.

Organizatorzy podkreślają, że jest to akcja głównie kościołów protestanckich, łącząca zabawę z promowaniem pomagania potrzebującym. Chcą przypominać o wartościach takich jak rodzina, wiara, życie i nadzieja.

      "To nie jest marsz przeciwko komukolwiek, to jest marsz za Jezusem, za jego obecnością w osobistym życiu każdego człowieka. Chcemy w dynamiczny sposób zaświadczyć, że warto żyć dla Jezusa, że warto poświęcić mu swoje życie" - powiedział PAP jeden z koordynatorów marszu Jerzy Przeradowski.

      Dodał, że w ubiegłorocznym marszu uczestniczyło kilka tysięcy osób, a w tym roku ma ich być trzy razy więcej.

    Uczestnicy marszu przez trzy godziny będą szli Al. Ujazdowskimi, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem. Następnie na Placu Zamkowym przez sześć godzin mają odbywać się koncerty, rozdanych zostanie 5 tys. kiełbasek z grilla.

     Inicjatorem i głównym organizatorem "Marszu dla Jezusa" w Warszawie jest Artur Pawłowski, pastor Street Church (Kościoła Ulicznego) w Calgary w Kanadzie oraz inicjator i organizator pierwszego spotkania Kościoła Ulicznego w Warszawie.

    Pawłowski cztery razy w tygodniu rozdaje jedzenie setkom bezdomnych na ulicach Calgary i ewangelizuje. Kościół Uliczny organizuje swoje akcje także w Warszawie, m.in. rozdaje posiłki na placu przed stacją Metro Centrum.

http://idzik.net/strona/id/844

 

 

Marsz dla Jezusa - Warszawa - Polska - Europa - Świat
Statystyki:
Odwiedzin strony
324319
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram