Mówcy

Rok 2013


Krzysztof Jędrzejewski, zarządza grupą Kopex, która zatrudnia ponad 6000 pracowników w Polsce i w firmach na całym świecie.

"Nie wstydzę się mówić o Bogu, że Bóg jest dla mnie najważniejszy. W biznesie często spotykam się z niezrozumieniem i konsternacją, natomiast to nie w żaden sposób nie powstrzymuje przed tym, aby na ten temat mówić, pomimo że nie wszyscy to rozumieją.

W polskiej tradycji mówienie na temat wiary jest uznawane za coś bardzo osobistego, o czym nie wypada mówić w sposób publiczny, natomiast uważam, że jest to kwestia jednak najważniejsza, o której powinniśmy mówić i poprzez własne świadectwo możemy poruszyć, a co najmniej zastanowić inne osoby. Jeśli Bóg w Biblii mówi, abyśmy głosili Jego ewangelię, głosili Jego Słowo, to chcę postępować zgodnie z Jego nakazem, z Jego słowami. Nie wstydzę się Jezusa zachęcam do odważnego mówienia o swojej wierze."-Krzysztof Jędrzejewski

 


2graham-kendrick-446Graham Kendrick został nazwany ojcem współczesnej muzyki uwielbienia. Napisał setki pieśni uwielbienia, między innymi Shine Jesus Shine, Knowing You and The Servant King (Świeć, Jezus świeć, Znając Ciebie, Sługą Król). Piosenki Grahama wpłynęły na tysiące kościołów na całym świecie.

Wiodącym motywem, dla którego Graham Kendrick został zaproszony do prestiżowego udziału w polskim Marszu dla Jezusa 2013 jest jego pionierski udział w organizowaniu Marszów dla Jezusa w Wielkiej Brytanii w latach 80-tych. W 1987 roku trzy kościelne ugrupowania z Rogerem Forster, Gerald Coates i Lynne Greena wraz z Grahamem jako worship-liderem rozpoczęły ruch, który w ciągu trzech lat objął Anglię, Amerykę oraz Europę, by ostatecznie pojawić się na całym świecie w postaci setek mniejszych marszów. Oficjalna strona: www.grahamkendrick.co.uk Więcej o Grahamie Kendrick naciśnij tutaj

 


50a2316e01d10_k27Piotr "Gepard" Stępniak: "Kradłem, rabowałem, w więzieniu stałem się innym człowiekiem."

"Handlowałem narkotykami, bronią i kobietami. Moje ręce wiele razy ociekały krwią. Nie było dla mnie nadziei. Podrzynałem sobie gardło, ale nie potrafiłem umrzeć. Dwadzieścia cztery lata przesiedziałem w więzieniu i byłem pewien, że w jednym z nich w końcu umrę. Uniknąłem tego cudem."

"Bóg mi pokazał, że z powodu moich doświadczeń mogę pracować w profilaktyce jeździć po szkołach, mówić o tym, czym grożą narkotyki i alkohol."

Handel bronią, kobietami, napady, działalność w mafii. Piotr był niezwykle groźnym przestępcą znanym pod pseudonimem ‘Gepard’. W więzieniach spędził ponad 20 lat. Jego życie zatoczyło wielkie koło. Od bezwzględnego bandyty, do człowieka niosącego pomoc ludziom. więcej:

 


DSC04815Jerzy Przeradowski Pastor Kościoła Chrześcijańskiego "Jezus Żyje", od 20 lat w służbie zakładania i prowadzenia zborów oraz ewangelizacji uzdrowieńczych, które prowadzi w całym kraju, w większości nauczyciel.

Krajowy koordynator Ogólnopolskiego Marszu dla Jezusa

Czytaj więcej

 

 


0Rev. Antoni Dąbrowski Biskup Polskich Kościołów Pełnej Ewangelii w Kanadzie. Założyciel Polskiego Kościoła Misyjnego „KERYGMA" dla Polaków w Grecji. Organizator Światowych Zjazdów „POLONIA DLA CHRYSTUSA". Misjonarz wśród Brazylijczyków polskiego pochodzenia.

W Kanadzie otrzymał tytuł Doktora Teologii Honoris Causa. Usługiwał dla rodaków w wielu krajach świata jak Australia, Anglia, Belgia, Szkocja, Grecja, Niemcy, Irlandia, Francja, USA i Kanada. Kaznodzieja konferencyjny. Pastor Polskiego Kościoła Pełnej Ewangelii w Toronto.

 

 

 


header-photoJacek Weigl ukończył studia z Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w finansach i bankowości.

Założył przedszkole, szkołę, gimnazjum w Warszawie, pomógł wystartować kilkunastu placówkom w Polsce. Ukończył Szkołę Sportową, przez kilka lat uczył tańca współczesnego i latynoamerykańskiego, jako dyrektor szkoły organizował turnieje międzyszkolne piłkarskie.

W 2003 roku założył Stowarzyszenie Edukacyjne Integracja, którego jest prezesem. Przez kilka lat był członkiem zarządu Ursynowskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski. Integruje młodzież i uczy ich szacunku do autorytetów poprzez kursy, szkolenia, wyjazdy. Jako szczęśliwy małżonek i ojciec prowadzi kursy małżeńskie. Współorganizator koncertów młodzieżowych na Ursynowie w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego oraz w Domach Kultury na Ursynowie. Organizator spotkań z ciekawymi osobami kultury. Założyciel zespołu młodzieżowego promującego muzykę z przesłaniem.

 


387043_425969620774145_1225587290_nPaweł Bukała Pastor Kościoła Ulicznego w Warszawie, współzałożyciel Kościoła Ulicznego w Szczecinie.

Założyciel Ośrodka Nowy Początek dla osób bezdomnych i uzależnionych w Warszawie , ewangelista.

Czytaj więcej

 

 

 


221_nolonger3David Pierce - jest założycielem i wokalistą rockowego zespołu No Longer Music. W latach osiemdziesiątych David wspólnie z grupą przyjaciół rozpoczął pracę ewangelizacyjno - misyjną wśród punków i narkomanów w Amsterdamie. W tym celu założył organizację Steiger www.steiger.org

Mottem służby Davida jest przemawianie do młodych ludzi w sposób czytelny i zrozumiały, bo jak często powtarza: „Jezus bardzo zwracał uwagę na komunikatywność swoich słów i do rybaków mówił przypowieści o rybach i sieciach, do rolników o ziarnie i pasterzach. Więc aby przemówić do środowisk alternatywnych, David postanowił sięgnąć po muzykę i formy przekazu czytelne dla tego typu osób. Tak powstał No Longer Music.

Dzisiaj Steiger jest organizacją prowadząca pracę w m. in. na Ukrainie, w Nowej Zelandii, Libanie, Turcji, USA, Polsce, Niemczech, Chorwacji, Finlandii i Chille i Brazylii. Steiger prowadzi centrum szkoleniowo-treningowe w Kroegis (okolice Drezna) w Niemczech.

David Pierce jest również popularnym mówcą. Przemawiając na konferencjach, seminariach, nabożeństwach elektryzuje, a czasem wręcz szokuje swoich słuchaczy, mając w tym jeden cel - zarazić ich swoją niesamowitą miłością do ludzi zgubionych, szczególnie tych, którzy identyfikują się z różnymi subkulturami. David napisał trzy książki i każda z nich została wydana w języku polskim: „Rockowy kapłan", „Tańczący ze skinami", „Żyjąc w klatce na szczury". Wkrótce w języku polskim ukaże się jego najnowsza, już czwarta, książka.

 


MDJ2Kontakt z mediami - Grażyna Konieczna - absolwentka Psychologii Zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim, wokalistka, manager. Około dziesięć lat współpracowała z krakowskim oddziałem TVN przy produkcji seriali z gatunku "docu crime".

Przez dwa lata prowadziła w komercyjnej, krakowskiej rozgłośni radiowej autorskie cykle "Edukacja Konieczna" oraz "Dylematy", poruszając w nich problemy zarówno społeczno-kulturalne jak i dotyczące wiary. Aktualnie współpracownik jednej z internetowych telewizji chrześcijańskich.

W 2012 r. była koordynatorem pierwszej polskiej edycji Festiwalu Życia, odpowiadając za część artystyczną, reprezentację w mediach oraz za zaplecze gastronomiczne. Pełniła też rolę producenta koncertu inauguracyjnego Festiwalu Życia w Operze Krakowskiej. To trzydniowe przedsięwzięcie ewangelizacyjne przyciągnęło około 20 tysięcy gości nie tylko z Polski.

Grażyna Konieczna tel. 606 717 646 grazyna.konieczna@gmail.com

 


IMG_0070Artur Pawłówski, wraz z grupą oddanych Bogu ludzi, cztery razy w tygodniu karmi setki bezdomnych na ulicach miasta Calgary, głosząc z odwagą Ewangelię, czego rezultatem były nawrócenia narkomanów, dealerow narkotyków, prostytutek, a nawet płatnych morderców (część z tych osób pracuje dotychczas w kościele ulicznym jako wolontariusze), jak również liczne uzdrowienia dotykające tych, którzy dzięki służbie kościoła ulicznego przyszli do Boga z wiarą.

Wyjście z Ewangelią na ulicę i obserwacja padających na kolana przed Bogiem ludzi, dla których nie było już ani nadziei, ani miejsca w społeczeństwie, przekonała Artura o potrzebie wyjścia Chrześcijan z kościelnych ławek na zewnątrz - do ludzi, którzy bez tego nigdy nie usłyszeliby Dobrej Nowiny o wolności dostępnej dla każdego, kto uwierzy w doskonałą ofiarę, jaką Bóg w osobie Jezusa Chrystusa złożył raz na zawsze za nas.

Perły Reportażu PR - naciśnij tutaj: "Adwokat ulicy"
Więcej informacji o organizatorze można znaleźć na www.streetchurch.ca

 


Andrzej_nedzusiakAndrzej Nędzusiak – zwierzchnik i prezbiter naczelny Kościoła Bożego w Chrystusie, pastor Zboru Kościoła Bożego w Chrystusie "Dom Boży" w Warszawie, jeden z liderów ruchu modlitwy w Polsce, przewodniczący rady krajowej Aliansu Ewangelicznego w RP, z wykształcenia matematyk.

Andrzej Nędzusiak jest promotorem ruchu "Polska dla Jezusa", nieformalnej międzynarodowej grupy pastorów. Był organizatorem XXIV Spotkań Modlitewnych 2006 w Warszawie.

 

 

 


883388_490373940999677_1270505794_oMarek Majewski - od ponad 20 lat pastor Kościoła Bożego w Chrystusie "Bez Ścian" w Zielonej Górze, muzyk i szyszkarz.

Inspiracyjny mówca, pełen pasji w niesieniu Bożego życia również poza mury kościoła.

"Piękny wiosenny dzień na wsi. Mój brat i dziewczyny siedzą w starej bryczce przypalając dżejta z marihuaną. Odruchowo wyciągnąłem rękę po skręta, lecz mój młodszy braciszek podaje go siedzącej obok niego dziewczynie. Chcę zapalić po niej, jednak z uśmiechem podaje go dalej. Cóż za bezczelność tak mnie potraktować, mnie który własnymi rękoma doglądałem marihuany wyhodowanej z najlepszych nasion otrzymanych od przyjaciela. Tak bym wcześniej odebrał tą sytuację, lecz w moim wnętrzu coś się zmieniło i uznałem to za wolę Nieba..." Czytaj dalej

 


Liliana_Cydejko_2Liliana Cydejko - jest częścią Chrześcijańskiej Wspólnoty „Górna Izba" w Gorzowie Wielkopolskim. Od bardzo wielu lat usługuje w proroczym namaszczeniu, niosąc pociechę i zachętę i prorocze wejrzenie.

Liliana kocha ludzi i wykazuje się dużą skutecznością w pracy duszpasterskiej z ludźmi, wykazując niespożytą energię i ogromny entuzjazm w modlitwie o innych.

Działa w ruchu „Polska dla Jezusa". Mieszka w Sierakowie wraz ze swoją rodziną.

 

 


SONY DSCJerzy Rycharski-pastor KBwCh w Kaliszu szeroko znany w kraju jako żarliwy kaznodzieja z duchowym autorytetem, którego pasją jest bliska relacja z Bogiem.

 

 

 

 

 


Wiesla_ZiebaPolska dla Jezusa - Wiesław Ziemba – senior pastor Kościoła Bożego w Chrystusie, inspirujący nauczyciel i wykładowca, założyciel kościoła „Anastasis” w Legnicy, w apostolskiej i ojcowskiej służbie wielu kościołom w Polsce, przedstawiciel i jeden z liderów ruchu Polska dla Jezusa.

Główne akcenty jego nauczania, to przywrócenie Bożych standardów w życiu i służbie.

 

 

 

 


SONY DSCPatronat Kościoła Chrystusowego w RP nad Marszem dla Jezusa potwierdził Prezbiter Naczelny Kościoła Chrystusowego w RP Pastor Andrzej Bajeński.

W. Andrzej Bajeński – pastor, naczelny prezbiter Kościoła Chrystusowego w RP, absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, Hope International University w Fulerton, Kalifornia.

W latach 1981–2004 pastor przełożony Społeczności Chrześcijańskiej w Warszawie. Od roku 2000 prezbiter naczelny Wspólnoty Kościołów Chrystusowych w RP. Założyciel i dyrektor Centrum Rozwoju Kościoła "ProEcclesia". Wykładał homiletykę oraz naukę o kościele w Warszawskim Seminarium Teologicznym. Członek Rady Krajowej Aliansu Ewangelicznego w RP. Od 1975 roku żonaty z Urszulą, ma dwoje dorosłych dzieci.

 


Zdjecie0083_001Kapelan Chrześcijańskiego Klubu Motocyklowego Boanerges, pastor Karol Głuszek z Chojnic, fan starych motocykli, ojciec motocyklistki, ewangelista motocyklistów na Slot Art Festivalach, narrator Głosu Ewangelii, mówca na konferencjach Chrześcijańskiego Przebudzenia w Kutnie, współorganizator marszu.

 

 

 

 


5Leszek Mocha – ewangelista ,członek Naczelnej Rady Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce. W NRK odpowiada za Misję i Ewangelizację oraz Misję Zagraniczną. Nawrócił się w 1982 r, ordynowany na prezbitera w 1988 r. Jest pastorem Kościoła Zielonoświątkowego w Jastrzębiu Zdroju. W latach 1987-2000 był dyrektorem Misji Krajowej. Jest absolwentem The International Bibie Training Institute w Burgess Hill, w Anglii. Usługuje na ewangelizacjach w kraju i za granicą, a także na kongresach i zlotach młodzieży. Jest wykładowcą Krakowskiego Seminarium Biblijnego oraz Seminarium Teologicznego w Ustroniu. Rodzina: żona Małgorzata, córki Kamila i Oliwia.

 

 

 

 


Rok 2012


Marsz dla Jezusa - Warszawa - Polska - Europa - Świat
Statystyki:
Odwiedzin strony
287746
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram