Muzycy - Artyści

W roku 2015 Marsz dla Jezusa będzie częścią Tygodnia Jezusa i Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej "Glory" w Warszawie. Muzycy i Artyści którzy wystąpią w tym wydarzeniu:


W roku 2014 Marsz dla Jezusa był oficjalną częścią Festiwalu Nadziei z Franklinem Grahamem - głównym organizatorem Festiwalu Nadziei. Muzycy i Artyści którzy wystąpili w tym wydarzeniu:


Michael W. SmithMichael W. Smith – amerykański wokalista, autor piosenek, gitarzysta i keyboardzista występujący w nurcie współczesnej muzyki chrześcijańskiej.

Michael Whitaker Smith jest związany z muzyką od kiedy ukończył 10 lat. Sprzedał ponad 13 milionów płyt, wiele jego piosenek stało się przebojami. Jest posiadaczem 5 platynowych i 14 złotych płyt. Zdobył również 40 nagród Dove Awards, a także 3 nagrody Grammy.

Jest dobrym przyjacielem lidera U2 – Bono. Podczas prac nad płytą How to Dismantle an Atomic Bomb, Bono często zapraszał Smitha na sesje nagraniowe. Współpracuje z Franklinem Grahamem, 14-15 czerwca 2014 wystąpił na Festiwalu Nadziei w Warszawie. Ma żonę Deborah oraz piątkę dzieci. Mieszkają w Nashville w USA.

 


 

Dennis_AgajanianDennis Agajanian -His peers regard him as one of the greatest acoustic guitar players of our generation. The Inspirational Country Music Association has awarded him Musician of the Year seven times, Entertainer of the Year three times, and the Living Legend award. Dennis has been a musical staple at the biggest evangelical crusades in the world since 1974. Good and fast would describe both his God-given talent and his career.

Dennis and his wife Victoria feel deeply blessed by the sale of his CD's and free-will offerings. This is what enables them to travel wherever the Lord leads to bring the music and message of salvation and hope. God continues to move on the hearts of people to provide for their travel. http://www.dennisagajanian.com/

 


 

TOMMY-COOMES-BANDThe Tommy Coomes Band -is a team of 12 professional artists, songwriters, arrangers and producers formed to facilitate new forms of worship and evangelism. They have recorded 12 CD’s on Maranatha! Music, Integrity Music and their own label, and have ministered in over 28 countries on 6 continents with Billy Graham, Franklin Graham, Promise Keepers, Chosen Women, and Greg Laurie’s Harvest Crusades.

In their careers they have worked with artists such as Kirk Franklin, Andrae Crouch, Michael Jackson, Stevie Wonder, Whitney Houston, Quincy Jones, BeBe & CeCe Winans, Israel Houghton, Donna Summer, Michael W. Smith, Don Moen, Paul Baloche, Tommy Walker and many, many others.

Several of their members serve as worship leaders in their local churches and they all love to share their experience and knowledge by conducting seminars to encourage, train and equip church leaders and musicians. http://tommycoomesband.com/the-band/


 

Natalia_Niemen_podczas_6170500Natalia Niemen –polska piosenkarka, starsza córka wokalisty, kompozytora i muzyka Czesława Niemena oraz modelki Małgorzaty Niemen. Jej młodsza siostra Eleonora także jest piosenkarką.

Największy wpływ na jej gust muzyczny wywarł ojciec, który widział ją w roli skrzypaczki grającej w orkiestrze. Od najmłodszych lat zajmowała się muzyką. Jako dziecko słuchała takich wykonawców r'n'b jak Mahalia Jackson, Otis Redding, Aretha Franklin, Wilson Pickett. Ukończyła średnią szkołę muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Warszawie przy ul. Krasińskiego 1 w klasie altówki. Na zawodowej scenie śpiewać zaczęła w 1997 roku towarzysząc w chórkach Natalii Kukulskiej. W marcu 1998 roku ukazała się jej solowa płyta Na opak z kompozycjami i tekstami artystów związanych z formacją Sixteen: Grzegorza Kloca, Jarosława Pruszkowskiego, Mirosława Hodunia i Olgi Pruszkowskiej. Pierwsze sukcesy osiągnęła na komputerowej liście przebojów RadiaZET i Twojej Liście Przebojów TVP1. Z powodzeniem wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki Opole'98. Następnie pod koniec lat 90. została wokalistką zespołu chrześcijańskiego New Life' M. oraz chórzystką i solistką zespołu Trzecia Godzina Dnia.

Jako żona Mateusza Otremby, syna pastora i byłego prezesa fundacji Młodzież dla Chrystusa, związała swe życie z protestancką wspólnotą chrześcijańską Genesis w Poznaniu, która jest zborem Kościoła Chrześcijan Baptystów. Koncertuje także z własnym programem wraz z mężem (Mate.O). https://www.facebook.com/NataliaNiemenOficjalnie


 

a69b1535eec0aecc4d527cc9f4015d18"TGD" (Trzecia Godzina Dnia) -to zespół 35 młodych wokalistów i instrumentalistów, serwujących ze sceny pozytywną energię. Są wśród nich zawodowcy, na co dzień śpiewający w zespołach i teatrach muzycznych, ale i amatorzy - między innymi laureaci "Szansy na Sukces" i "Drogi do Gwiazd". Młodość i energia, zaangażowanie i spontaniczność stały się znakiem rozpoznawczym zespołu. Z dynamicznym, pop-gospelowym repertuarem zjeździli całą Polskę, koncertowali na Expo 2000 w Hanowerze, grali trasy koncertowe w Szwecji i w Niemczech. Ich występy - czy to dla piętnastu tysięcy ludzi na Festiwalu Songs Of Songs w Toruniu, czy też w kameralnym wnętrzu krakowskiego Kościoła Mariackiego - zawsze porywają i stają się wydarzeniem wieczoru. W październiku 2001 r.

TGD wystąpiło jako support Oslo Gospel Choir. TGD jest znane widzom TVP2 z koncertu wielkanocnego zarejestrowanego w 2001 r. Trzykrotna emisja koncertu zachęciła producentów, aby i w roku 2003 TGD wystąpiło w telewizji, tym razem z repertuarem kolędowym w koncercie "Raduj się świecie". W dorobku mają płyty "Wiara czyni cuda", "Na żywo" i "Hosanna". Zespół przygotowuje się do nagrania swojej nowej płyty. TGD jest obecnie zespołem ekumenicznym – zarówno soliści, jak i chórzyści reprezentują różne style chrześcijańskie i pochodzą z różnych zakątków Polski.

Czytaj więcej: http://www.tgd.kdm.pl/


 

03948560c41a969bc54ad07be0fe3cdcNewsboys - australijski chrześcijański zespół pop-rockowy, utworzony w 1985 roku w mieście Mooloolaba, w stanie Queensland. Od dwóch dekad, jeden z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się zespołów sceny CCM.

http://newsboys.com/

 

 

 

 


KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZespół CorTuum istnieje już od wielu lat. Tworzą go dobrzy przyjaciele, muzycy i wokaliści, ale przede wszystkim osoby z sercami rozpalonymi miłością do Chrystusa.

Od wielu lat prowadzimy koncerty podczas chrześcijańskich wakacyjnych obozów ewangelizacyjnych. Każdego roku w innym regionie naszego kraju opowiadamy i śpiewamy o Bożej miłości i dobroci. Naszym największym pragnieniem jest widzieć jak ludzie, poprzez to co śpiewamy i mówimy, dostrzegają Jego piękno i bliskość. Wierzymy, że w naszych niedoskonałych ludzkich staraniach uda nam się wyrazić jedno - "Nasze serce jest blisko serca Ojca. Nasz skarb jest w niebie. Wszystko, co mamy jest w niebie!". Jesteśmy dumni, że każdą kolejną nutą możemy deklarować naszą miłość do Tego, który kochał nas zawsze!

Główny wokalista i lider zespołu Paweł Chęciński jest od 18 lat muzycznie zaangażowany w ewangelizacyjną służbę Misyjnego Obozu Wędrownego (obozwedrowny.pl) oraz służbę konferencyjną (kchp.info.pl). W swoim dorobku posiada wiele własnych utworów, nie mniej bardzo chętnie współgra z klimatami Delirious, Michaela W. Smitha, Hillsong i wielu innych.


 

ca8f2a219ecbe0ea7cefeeeafdd5c6ccNew Life'm – polski zespół muzyczny założony w 1992 roku, wykonujący muzykę łączącą pop, soul, blues, funk i jazz.

Zespół utworzyli w 1992 roku instrumentaliści: Joachim Mencel, Marcin Pospieszalski i Piotr Jankowski, a po roku doszedł do nich Robert Cudzich. Pierwszym wokalistą zespołu został Mieczysław Szcześniak. Krótko śpiewała w New Life'm także Ewa Uryga. Pod koniec lat 90. w zespole zaczęła śpiewać Natalia Niemen, od roku 2005 Basia Włodarska a obecnie Agnieszka Musiał.

http://newlifem.com/

 


 

dsc_3289Exodus 15 -oficjalnie istnieje od 2005 roku. Jest to zespół który tworzy grupa młodych muzyków z różnych części Polski oraz dwie wokalistki. Muzycznie inspiracje zespół czerpie z takich gatunków jak r&b i gospel. W sferze tekstowej exodus 15 mówi o ludzkich wyborach i poszukiwaniu Boga w dzisiejszym świecie.

W swojej kilkuletniej historii zespół miał okazję czterokrotnie odbyć trasę koncertową po USA grając w sumie dla ok 70000 ludzi. Poza występami w USA exodus 15 wielokrotnie koncertował w Polsce i w Europie (Litwa, Holandia). Exodus 15 był gościem radiowej Trójki (Muzyczne Rozmowy) i TVP 1 (Między Niebem i Ziemią) oraz występował na kilku festiwalach w Polsce (Slot Art Festival, Pozytywka, Realna Akcja, Festiwal Nadzieja).

Oprócz grania typowo koncertowego muzycy i wokalistki wielokrotnie są proszeni do prowadzenia spotkań o charakterze uwielbieniowym w języku polskim i angielskim. W 2007 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu pod tytułem "Koncert Nadziei", która była zapisem koncertu "na żywo" i ukazała się na DVD i CD. Koncert był jedną z pierwszych tego typu produkcji na polskiej scenie zespołów chrześcijańskich. W marcu 2010 w czasie kolejnej trasy koncertowej w USA, exodus 15 nagrał swój pierwszy w pełni autorski album noszący tytuł "O Tobie". Płytę nagrywano w Californi w Studio Masters Crib pod kierownictwem znanego w USA producenta Bj Davisa (pracował m.in. przy filmie "Fireproof"). https://www.facebook.com/exodus15/timeline


 

Oraz 1000-osobowy chór z całej Polski pod dyrekcją Piotra Nazaruka!


 

Muzycy i Artyści którzy wystąpili w wydarzeniu Marsz dla Jezusa w roku 2013

Marsz dla Jezusa - Warszawa - Polska - Europa - Świat
Statystyki:
Odwiedzin strony
287746
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram