Muzycy i Artyści w roku 2013

2graham-kendrick-446Graham Kendrick został nazwany ojcem współczesnej muzyki uwielbienia. Napisał setki pieśni uwielbienia, między innymi Shine Jesus Shine, Knowing You and The Servant King (Świeć, Jezus świeć, Znając Ciebie, Sługą Król). Piosenki Grahama wpłynęły na tysiące kościołów na całym świecie.

Wiodącym motywem, dla którego Graham Kendrick został zaproszony do prestiżowego udziału w polskim Marszu dla Jezusa 2013 jest jego pionierski udział w organizowaniu Marszów dla Jezusa w Wielkiej Brytanii w latach 80-tych. W 1987 roku trzy kościelne ugrupowania z Rogerem Forster, Gerald Coates i Lynne Greena wraz z Grahamem jako worship-liderem rozpoczęły ruch, który w ciągu trzech lat objął Anglię, Amerykę oraz Europę, by ostatecznie pojawić się na całym świecie w postaci setek mniejszych marszów. Oficjalna strona: www.grahamkendrick.co.uk Więcej o Grahamie Kendrick naciśnij tutaj

 


254851_10150214274028485_591127_nMate.O debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Od tamtej pory nagrał 3 autorskie albumy: "Totalne uwielbienie" (1998), "Jesteś dobry dla mnie" (2002), "Zapominam siebie" (2006). W 2004r. wydał singiel w wersji anglojęzycznej - "Acoustic Summer 04".

Od 10 lat regularnie koncertuje w kraju m.in. kilkakrotnie brał udział w prestiżowych festiwalach: Slot Art Festiwal (Lubiąż), Song of songs(Toruń), Festiwal muzyki dobrej (Warszawa), Festiwal stróżów poranka (Chorzów), a także występował w licznych klubach muzycznych, salach koncertowych, kościołach czy imprezach plenerowych.

W 1999r. rozpoczął międzynarodową działalność koncertową występując czterokrotnie w Stanach Zjednoczonych (dwukrotnie brał udział w solowych projektach wraz z Natalią Niemen, ostatni koncert w listopadzie b.r. w Chicago, wraz z Mieczysław Szcześniak i Beatą Bednarz), Kanadzie, Niemczech, Wielkiej Brytanii (listopad 2006), Czechach, Słowacji, Ukrainie, Białorusi.

Mate.o wielokrotnie występował z wieloma cenionymi polskimi artystami, m.in. Mieczem Szcześniakiem, New Life M, TGD, Beatą Bednarz (Big Stars), Joachimem Menclem, Natalią Niemen, Deus Meus, Marcinem Pospieszalskim, Saruel, Arką Noego oraz z wieloma innymi.

 


28696_115018391863387_3123668_nSkład ELoHiM powstał w 2004r. w Warszawie. Są to młodzi ludzie, których zjednoczyła wiara w Boga. Każdy z członków zespołu ma za sobą pewne przejścia związane z ciężkimi narkotykami, alkoholem lub depresją. Teraz są pełni zapału do życia, które uratował im Bóg. Dzięki Niemu część z członków składu nie siedzi w pace, część nie zakoksowała się na śmierć, a część nie została pogrążona w smutku. Ich celem jest pokazywanie Boga takim jakim On naprawdę jest, takim jakiego Go poznali.

Ich koncerty grane są tylko z prawdziwymi, żywymi instrumentami, co pozwala na bardziej dynamiczne brzmienia na scenie. Wokaliści ELOHIMu występowali na wielu festiwalach, nap Song of Songs, Slot Art Festiwal i wiele innych. Za to instrumentaliści zespołu czynnie współtworzą warszawską scenę uwielbieniową m.in. Grzegorzem Klocem. Współpracują także sesyjnie z wieloma chrześcijańskimi artystami, m.in. z Sebastianem Urbanem (TGD, Piotr Płecha), Yurem i Kolą (Royal Rap, TGD, Kawa, Gospel Rain). W ciągu niecałych czterech lat zespól zagrał ponad 100 koncertów w kraju i zagranica. Na scenie zespól wyróżnia się umiejętnością stworzenia niepowtarzalnego show. Nawiązany kontakt z publicznością sprawia ze nie czuje się ona odosobniona.

ELOHIM z żywymi instrumentami. Bębny, bas, gitara elektryczna, klawisz, to standardowe wyposażenie koncertowe. Na przełomie roku 2005-2006 ukazała się pierwsza debiutancka płyta zespołu zatytułowana “Królewski Luuz”. Drugi krążek "Ja Wracam" ukazał się we wrześniu 2010r. Jest to niezwykle nowatorska produkcja, pełna świeżych pomysłów i ciekawych muzycznych rozwiązań.

 


Grzegorz_KlocGrzegorz Kloc jest pochodzącym z Lublina wokalistą i gitarzystą, ale także kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym.
Na przełomie wieku, kiedy o jego piosenki zabiegały największe wytwornie fonograficzne, pisano o nim „charyzmatyczny chłopak z gitara”, a dziś jako dojrzały scenicznie mężczyzna z młodzieńczą pasją wykonuje utwory pop – rockowe, ale niebanalne.

Wszechstronne doświadczenie sceniczne zdobywał pracując z młodymi gwiazdami polskiej piosenki takimi jak Natalia Kukulska, Anita Lipnicka czy też zespoły SIXTEEN, DAAB i DE MONO. Ma na swoim koncie także współprace z Halina Frąckowiak i Ryszardem Rynkowskim, natomiast dla Maryli Rodowicz skomponował utwór Anioły pilnują nas, który przez długie miesiące nie schodził z pierwszych miejsc list przebojów.

Grzegorz najczęściej jest kojarzony z niezwykle popularną pod koniec lat dziewięćdziesiątych grupą SIXTEEN i jako kompozytor pierwszego hitu tegoż zespołu pod tytułem Spadające myśli, oraz piosenek takich jak Niezwyczajna miłość czy Daj słowo nagranych już po rozpadzie grupy, jako SEVENTEEN (1999-2001).

 


royal_rap_tRoyal Rap powstał w roku 2008 z inicjatywy dwóch raperów Mirka “Kola” Kolczyka i Jerzego “Yuro” Pieniążka, w roku 2010 dołączył do zespołu Kamil "dj EL" Sołdacki. Stylistyka muzyczna kapeli to klasyczne rapowe bity, crunk, soul, funk oraz trip hop.

“Nie tworzymy kopii danego stylu, zawsze dajemy coś od siebie, co zresztą słychać w naszych produkcjach. Wieloletnie doświadczenie na scenie hip hop..u oraz w branży produkcyjnej, zaowocowały dobrym brzmieniem i konkretnym przekazem”. Royal Rap to coś więcej niż muzyka. To grupa ludzi cechujących się pokojem i radością. W życiu spotkali się z miłością, która uwalnia od strachu, beznadzieji i poczucia odrzucenia. W ich tekstach usłyszysz przesłanie, które może wyzwolić człowieka i na stałe zmienić jego życie. Podczas spotkania z nimi, ludzie niejednokrotnie doświadczali uwolnienia z nałogów i depresji. Co tak naprawdę jest ich tajemnicą...?

Aby tego doświadczyć, trzeba przeżyć to samemu.

 


307908_10151229058026075_1024945450_nRymcerze w swojej 5 letniej karierze zagrali już mnóstwo koncertów m.in. w:
Wielkiej Brytanii (Londyn, Cambridge, Leeds), na Słowacji oraz oczywiście w Polsce.
Występowali już na licznych festiwalach (Slot Art, Festiwal Praski, Święte Elo, Bądź Jak Jezus itp.) oraz z zagranicznymi i polskimi artystami jak:
Jane Jackson, Malokai Rock, Brathanki, Independent, Bracia Kindla, Frenchman, Mate.O., LeeLand, Mietek Szczęśniak, Anty Babilon System, Alijah.
Daje im to niezbędne doświadczenie, połączone z niezwykłą ekspresją sceniczną. Gwarantuje to pewną interakcję z publiką. Występują również na rekolekcjach, w zakładach karnych, domach dziecka, szkołach, dając świadectwo swojej wiary w Boga.

Na koncertach niezależnie są wspomagani w miarę możliwości przez:
Dj'a Sowę, Dj’a Anteek’a oraz VJ’a Lamir’a, którego profesjonalne animacje podkręcają i tak już buchające energią koncerty! Rymcerze tworzą chrześcijański rap na światowym poziomie - w odróżnieniu do hip-hop’u nie bazują na samplowaniu - lecz komponują utwory i budują harmonię poprzez nagrywanie żywych instrumentów. W ich skład wchodzą instrumenty etniczne (cymbały staropolskie, rogi góralskie) oraz skrzypce, wiolonczele, gitary elektryczne, gitary akustyczne, żywy bas. W produkcji używają także urządzenia VST - włącznie z programowaniem orkiestry. Jest to oryginalne połączenie elektroniki, epiki, rockowych wstawek i typowych tylko dla Rymcerzy rytmów i bitów z mocnym uderzeniem oraz słowiańskim tradycyjnym brzmieniowym akcentem. Ich styl porusza się na granicach estetyk.

 


324486_267042529986989_2099543_oArci (Artaszes Barojan), urodził się w 1981 roku w Erewaniu. Od 9 lat zajmuje się muzyką hip-hopową. W 2008 roku wydał pierwszą oficjalną płytę zatytułowaną ”Ratuj swoja duszę”.

Arci wyraźnie i po imieniu nazywa „chore” rzeczy, które trawią współczesnego człowieka. Śmiało i bardzo osobiście mówi też o swojej pasji i fascynacji Jezusem.
Arci pozostaje wierny swojemu stylowi, choć spora dawka reggae może zaskoczyć jego fanów przyzwyczajonych do surowej rapowej „nawijki”.

Jedno jest pewne, na jego płycie nie ma miejsca na monotonię i rutynę. Nowe świeże podkłady, bujające dźwięki, inteligentne teksty (od których nie raz zjeży ci się włos na głowie), oraz ewidentna tendencja do zaskakiwania słuchacza to tylko niektóre z atutów jego muzyki.

 


KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZespół CorTuum istnieje już od wielu lat. Tworzą go dobrzy przyjaciele, muzycy i wokaliści, ale przede wszystkim osoby z sercami rozpalonymi miłością do Chrystusa.

Od wielu lat prowadzimy koncerty podczas chrześcijańskich wakacyjnych obozów ewangelizacyjnych. Każdego roku w innym regionie naszego kraju opowiadamy i śpiewamy o Bożej miłości i dobroci. Naszym największym pragnieniem jest widzieć jak ludzie, poprzez to co śpiewamy i mówimy, dostrzegają Jego piękno i bliskość. Wierzymy, że w naszych niedoskonałych ludzkich staraniach uda nam się wyrazić jedno - "Nasze serce jest blisko serca Ojca. Nasz skarb jest w niebie. Wszystko, co mamy jest w niebie!". Jesteśmy dumni, że każdą kolejną nutą możemy deklarować naszą miłość do Tego, który kochał nas zawsze!

Główny wokalista i lider zespołu Paweł Chęciński jest od 18 lat muzycznie zaangażowany w ewangelizacyjną służbę Misyjnego Obozu Wędrownego (obozwedrowny.pl) oraz służbę konferencyjną (kchp.info.pl). W swoim dorobku posiada wiele własnych utworów, nie mniej bardzo chętnie współgra z klimatami Delirious, Michaela W. Smitha, Hillsong i wielu innych.

 


Sieenna_Gospel_ChoirSienna Gospel Choir śpiewa muzykę gospel, która niesie radość i duchowe ukojenie. Chór powstał w stołecznym zborze Kościoła Zielonoświątkowego przy ulicy Siennej w Warszawie. Pierwszy koncert odbył się w maju 2002 roku, a już w kolejnym roku chór zdobył pierwsze miejsce na V Festiwalu „Kerygmat" w Kwidzynie.

Poszukujemy w muzyce radości i siły do walki z codziennymi problemami. Staramy się śpiewać ponad podziałami i ponad ludzkimi słabościami. Koncertujemy w Polsce i za granicą, bierzemy udział w licznych nagraniach telewizyjnych i radiowych, chętnie wspieramy akcje charytatywne oraz kampanie społeczne. W 2009 r. wspólnie z innymi nagraliśmy utwór wspierający kampanię społeczną „Kocham, nie krzyczę". W tym roku kolejny raz zostaliśmy zaproszeni na galę finałową akcji charytatywnej „Szlachetna paczka". W latach 2009 i 2010 braliśmy udział w „Wielkiej iluminacji świątecznej Warszawy". W zeszłym roku po raz drugi gościliśmy na Międzynarodowym Festiwalu Gospel na Węgrzech. Przez pięć lat wspólnie ze Stowarzyszeniem Gospel organizowaliśmy Warszawskie Warsztaty Gospel.

Anna Bajak – dyrygent Sienna Gospel Choir Kiedyś dyrygent chóru gospel w Zielonej Górze. Kompozytor muzyki do spektakli dziecięcych i młodzieżowych, kierownik artystyczny nagrań płytowych oraz nauczyciel emisji głosu. To w jej wyobraźni pojawia się wizja ostatecznego brzmienia, do którego prowadzi cały chór.

 


nolongermusicNo Longer Music (NLM) – zespół został założony w 1985 r. w Amsterdamie i nieprzerwanie aż do dziś koncertuje na całym świecie. Od samego początku znakiem rozpoznawczym NLM było śmiałe i twórcze połączenie muzyki z teatrem. NLM cechuje bezkompromisowość i odwaga w prezentacji poselstwa o żyjącym i zbawiającym Jezusie i to bez względu na to przed jaką publicznością zespół występuje.

NLM występował m. in. w takich miejscach jak legendarny festiwal w Jarocinie, w nocnych klubach Sao Paulo w Brazylii czy też Santiago w Chile, na Jamajce, Ukrainie, w Rosji, Finlandii, Mongolii, Wietnamie i Singapurze, Chorwacji, Albanii, Kosowie. Ostatnio zespół coraz częściej pojawia się ze swoim ewangelizacyjnym widowiskiem na Bliskim Wschodzie, grając na ulicach miast i w klubach w Turcji, Libanie i w Iraku. Seria tras koncertowych w tej części świata zaowocowała m. in. zaproszeniami do kilku stacji telewizyjnych nadających w krajach arabskojęzycznych, gdzie David Pierce mógł otwarcie podzielić się swoją wiarą w Jezusa przed wielomilionową widownią. W latach NLM odwiedza Polską od 1987 r. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat zespół zagrał 35 koncertów w Polsce w efekcie których kilka tysięcy ludzi na ulicach polskich miast modliło się o przyjęcie Jezusa.

W 2012 r. po raz pierwszy NLM zaprezentował swoje ewangelizacyjne widowisko na festiwalu Woodstock.

 


Muzycy i Artyści którzy wystąpili w wydarzeniu Marsz dla Jezusa w roku 2012

Marsz dla Jezusa - Warszawa - Polska - Europa - Świat
Statystyki:
Odwiedzin strony
318009
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram