Ogólnopolska Konferencja Kościoła Ulicznego i Marszu dla Jezusa

May 27, 2014

IMG 5315

Ogólnopolska Konferencja Kościoła Ulicznego i Marszu dla Jezusa

W Poznaniu 20 czerwca rozpocznie się dwudniowa konferencja Kościoła Ulicznego i Marszu dla Jezusa. Jednym z mówców będzie, znany ze swojej radykalnej ewangelizacyjnej działalności, pastor Artur Pawłowski – założyciel kanadyjskiego kościoła ulicznego i pomysłodawca oraz główny organizator ogólnopolskiego Marszu dla Jezusa. Tematem przewodnim konferencji będzie skuteczne głoszenie ewangelii ze szczególnym uwzględnieniem osób uzależnionych, biednych oraz bezdomnych.

Zdaniem organizatorów konferencja będzie ważnym krokiem w budowania wiary potrzebnej do skutecznego zbierania żniwa. Jest ono już gotowe, jednak wciąż brakuje rąk do pracy. Oprócz licznych kazań zaplanowano również zajęcia praktyczne. Mają one przyczynić się do realizacji wyznaczonego przez Chrystusa celu, o który można przeczytać w Ew. Marka 16.15: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię całemu stworzeniu”. Uczestnicy konferencji o godz. 18:00 udadzą się do centrum miasta, by tam świadczyć o Jezusie i usługiwać biednym i bezdomnym na spotkaniu Kościoła Ulicznego. „Bóg stworzył w Polsce nowe wspaniałe możliwości do ewangelizacji. Czegoś podobnego w naszej historii jeszcze nie było! Jesteśmy wobec tego pobudzeni przez Bożego Ducha, aby tworzyć w naszym kraju nowy ruch Kościołów Ulicznych oraz organizować Marsze dla Jezusa” – twierdzi Paweł Bukała, pastor i założyciel warszawskiego Kościoła Ulicznego i ośrodka dla osób bezdomnych i uzależnionych Nowy Początek. Jego zdaniem chrześcijanie nie powinni oddzielać się od społeczeństwa i jego licznych problemów chowając się w budynkach kościelnych bądź domach. Powinni raczej iść do świata i stać się odpowiedzią na jego problemy. Właśnie do tego wzywał swoich uczniów Jezus twierdząc, że są oni światłością świata.

Czym jest Kościół Uliczny?

Kościół Uliczny to inicjatywa chrześcijan, których pragnieniem jest niesienie dobrej nowiny najuboższym i bezdomnym. Ich wspólnym marzeniem jest to, aby wszyscy Polacy mogli poznać żywego Boga. Fragment Pisma Świętego, który miał szczególny wpływ na założycieli kościoła ulicznego znajduje się w Ew. Św. Łukasza 4.18: „Duch Pański nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował dobrą nowinę, posłał mnie, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie, aby uciśnionych wypuścić na wolność”. Paweł i Marta Bukała z pomocą Artura Pawłowskiego 1 września 2010 rozpoczęli działalność misyjną organizując swoje pierwsze nabożeństwo na ulicach Warszawy. Ruch ten rozprzestrzenia się na całą Polskę, a jego dynamiczny rozwój zaowocował powstaniem w 2011 r. ośrodka dla osób bezdomnych i uzależnionych Nowy Początek. W 2012 r. powstał Kościół Uliczny w Szczecinie, a w 2013 r. przy warszawskim Kościele Ulicznym uruchomiony został Namiot Uzdrowienia – inicjatywa skierowana do osób chorych. Posługa modlitwy o uzdrowienie stała się ważnym elementem ulicznych nabożeństw i błogosławieństwem dla osób, które dzięki wierze i zaangażowaniu chrześcijan różnych denominacji odzyskały zdrowie. Oprócz duchowego wsparcia Kościół Uliczny oferuje również ciepłe posiłki. Do tej pory rozdano ich już ponad 50 000.

Prelegenci:

Artur Pawłowski – pastor Kościoła Ulicznego w Calgary oraz Organizator Ogólnopolskiego Marszu dla Jezusa w Polsce i na świecie. Kościół uliczny w Calgary wydaje ponad 200,000 tysięcy posiłków rocznie docierając z ewangelią do najciemniejsze zakątków miasta. Artur Pawłowski od kilku lat organizuje Marsz dla Jezusa (March for Jesus) w Calgary. Jest on przykładem tego, że głoszenie ewangelii z mocą i objawianie światu autentycznej radości wypływającej z wiary w Chrystusa, porusza i dotyka serc osób ze wszystkich sfer społecznych.

Jerzy Przeradowski – pastor Kościoła Chrześcijańskiego Jezus Żyje. Od 20 lat jest w służbie zakładania i prowadzenia zborów oraz ewangelizacji z modlitwą o uzdrowienie, które prowadzi w całym kraju. Jest również nauczycielem Pisma Świętego. Wspólnie z Arturem Pawłowskim organizuje i koordynuje Ogólnopolski Marsz dla Jezusa.

Krzysztof Jędrzejewski zarządza grupą Kopex, która zatrudnia ponad 6000 pracowników w Polsce i w firmach na całym świecie. Jeden ze 100 najbogatszych ludzi w Polsce, według magazynu „Forbes”. Czynnie wspiera działania Kościoła Ulicznego oraz Ogólnopolskiego Marszu dla Jezusa. Mimo, że często spotyka się z konsternacją i niezrozumieniem, nie przestaje dzielić się swoją wiarą w sytuacjach zawodowych.

Paweł Bukała – pastor, ewangelista, założyciel Kościoła Ulicznego w Warszawie i ośrodka dla osób bezdomnych i uzależnionych Nowy Początek. Uczestniczył również w tworzeniu Kościoła Ulicznego w Szczecinie i Poznaniu. Jego służba ma charakter ponad-denominacyjny. Jest ona skierowana do osób wykluczonych społecznie, a także skoncentrowana na niesieniu przesłania Ewangelii każdemu mieszkańcowi Warszawy. Od maja 2011 roku jest dyrektorem Ośrodka terapeutycznego dla osób bezdomnych i uzależnionych „Nowy Początek”, będącego misją Kościoła Bożego w Chrystusie.

Plan Konferencji

Piątek:
18.00 – 18.30
18.30 – 19.30
19.30 – 19.45
19.45 – 21.00
21.00 – 22.00

Sobota:
9.00 – 9.30
9.30 – 10:30
10.30 – 10:45
10.45 – 11.10
11.10 – 11.20
11.20 – 11.30
11.30 – 12.30
12.30 – 12.40
12.40 – 14.00
14.00 – 15.30
15.30 – 17.00
17.00 – 18.00
18.00 – 19.00
19.00 – 21.00

- uwielbienie
- Paweł Bukała – „Ojciec światłości”
- przerwa
- Artur Pawłowski – „Prawdziwy naśladowca Chrystusa”
- prezentacja filmu „Adwokat Ulicy”

- uwielbienie
- Jurek Przeradowski – „Misja i Ewangelizacja”
- przerwa
- Krzysztof Jędrzejewski – „Jak budować jedność”
- Krzysztof Jędrzejewski – pytania i odpowiedzi
- przerwa
- Paweł Bukała – „Złap Boży Ogień”
- przerwa
- Jurek Przeradowski – „Wzrastanie”
- przerwa
- Artur Pawłowski – „Jak stać i walczyć dla Jego Królestwa”
- przejazd do centrum Poznania
- przygotowania do Kościoła Ulicznego
- nabożeństwo Kościoła Ulicznego
Zapisy na konferencję

Ogólnopolska Konferencja Kościoła Ulicznego i Marszu dla Jezusa odbędzie się w dniach 20-21 czerwca w hotelu Księcia Józefa w Poznaniu (ul. Ostrowska 391/393). Aby wziąć w niej udział należy zarejestrować się wysyłając maila na adres poznan.zapisy@gmail.com. Ilość miejsc jest ograniczona. Wstęp kosztuje 15 zł. Opłatę należy uiścić na miejscu. Organizatorem Ogólnopolskiej konferencji jest pastor Paweł Bukała oraz liderzy Kościoła Ulicznego w Poznaniu: Izabela i Wiesław Godlewscy. Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc po numer tel. 509660227 lub 509262718.

http://www.protestanci.pl/ogolnopolska-konferencja-kosciola-ulicznego-i-marszu-dla-jezusa/

Marsz dla Jezusa - Warszawa - Polska - Europa - Świat
Statystyki:
Odwiedzin strony
324330
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram