Ogólnopolski Marsz dla Jezusa przejdzie ulicami Warszawy

Ogólnopolski Marsz dla Jezusa po raz kolejny w Warszawie!

marsz warszawa

W sobotę 27 czerwca o godz. 12 z Placu Bankowego w Warszawie wyruszy Ogólnopolski Marsz dla Jezusa. Celem pozytywnej demonstracji, w której wezmą udział katolicy i protestanci z różnych denominacji, jest radosne uwielbienie Boga i zamanifestowanie przywiązania do tradycyjnych wartości chrześcijańskich. W tym roku ogólnopolski Marsz dla Jezusa jest częścią Tygodnia Jezusa – festiwalu poświęconego współczesnej kulturze chrześcijańskiej.

Na ulicach Warszawy znów pojawią się biało-czerwone baloniki, charakterystyczne czerwone koszulki z treściami o charakterze ewangelizacyjnym. W pokojowej manifestacji wezmą udział katolicy i protestanci z różnych denominacji. Jej celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę krzewienia chrześcijańskich wartości, będących fundamentem zachodniej cywilizacji. Zdaniem Artura Pawłowskiego, głównego organizatora marszu, wypierając się moralnych zasad pochodzących z Pisma Świętego, Europa podcina gałąź, na której siedzi. – Do wzięcia udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy wyznawcy Chrystusa. Pokażmy, że nasza wiara jest pozytywna. Że pokój, dobro i miłość nie utraciły na znaczeniu. Będziemy maszerować w jedności, ku czci naszego Boga i nie jest to smutne wydarzenie, lecz prawdziwe święto pełne radości i modlitwy – przekonuje Pawłowski. Na trasie zaplanowano przystanki, podczas których odbędą się modlitwy m.in. o Polskę, Warszawę oraz urzędników i polityków. Będzie można usłyszeć krótkie przemówienia osób duchownych i przedstawicieli wspólnot zaangażowanych w organizację Marszu dla Jezusa i Tygodnia Jezusa.

Tydzień Jezusa
Mieszkańców stolicy w dniach 21-28 czerwca czeka prawdziwa eksplozja współczesnej i alternatywnej kultury chrześcijańskiej. Jej epicentrum znajdzie się w przygotowanym specjalnie na tę okazję miasteczku na Polach Mokotowskich. Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Glory”, Slot Warszawa, Festiwal filmów chrześcijańskich „Drabina Jakuba”, liczne warsztaty, prelekcje oraz koncerty m.in. Mietek Szczęśniak i Deus Meus, Exodus 15  – te i inne wydarzenia odbędą się pod szyldem Tygodnia Jezusa. W jego organizację zaangażowało się większość protestanckich kościołów w Warszawie. Z ramienia Kościoła Katolickiego udział zadeklarowali ks. Antoni Wita FDP z Zakonu Orionistów i Jacek Weigl – lider wspólnoty Chefsiba oraz dyrektor chrześcijańskiej szkoły Samuel. Impreza została objęta honorowym patronatem posła Johna Abrahama Godsona.

Adwokat ulicy
Inicjatorem i głównym organizatorem Marszy dla Jezusa i Kościołów Ulicznych w Polsce i na Świecie jest Artur Pawłowski – polski emigrant mieszkający w Calgary, gdzie wraz z żoną prowadzi chrześcijańską służbę dla osób bezdomnych i potrzebujących o nazwie Street Church. Dzięki jego działalności co roku wydawanych jest 200 000 posiłków dla najbiedniejszych, a przesłanie Ewangelii dociera do ludzi, którzy sami z siebie nigdy nie wybraliby się do kościoła. Owocem wspólnego zaangażowaniu Artura i jego współpracowników są liczne nawrócenia m.in. bezdomnych i dealerów narkotyków. Część z nich do dnia dzisiejszego pracuje w Kościele Ulicznym jako wolontariusze. Na walkę z charytatywną misją kanadyjskiego Kościoła Ulicznego miasto wydało już ponad 2 000 000 dolarów. Sam Artur Pawłowski otrzymał ponad 150 mandatów, 10 razy trafił do aresztu, ale nigdy nie został skazany prawomocnym wyrokiem sądowym. Jego historię w 2013 r. przedstawił Tomasz Wiszniewski w filmie Adwokat Ulicy.

http://wo24.pl/ogolnopolski-marsz-dla-jezusa-przejdzie-ulicami-warszawy/

Marsz dla Jezusa - Warszawa - Polska - Europa - Świat
Statystyki:
Odwiedzin strony
318009
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram