Tydzień Jezusa – dzień czwarty – wtorek

Dzisiaj odwiedziliśmy Misyjny Obóz Wędrowny, który rozbił się na terenie szkoły podstawowej w biednej dzielnicy Gdańska. To, co tam zobaczyliśmy i co usłyszeliśmy sprawiło, że serca mocno zabiły nam z radości.

Misyjny Obóz Wędrowny to zbieranina młodych ludzi z całej Polski, którzy na własny koszt przyjeżdżają w jedno miejsce, aby potem wspólnie wyruszyć do wiosek, miasteczek i miast, aby z odwagą i zaangażowaniem opowiadać i usługiwać mieszkańcom. Dzieją się tam rzeczy konkretne. Tak się dzieje już od 20 lat. Na czele obozu stoi pastor Jerzy Przeradowski z Kutna.

Przez wiele godzin na pobliskich ulicach młodzież zapraszała ludzi na popołudniowe spotkanie. Potem dziewczyny malowały dzieciom twarze. Dzieci dostały balony, więc im się nie nudziło. Potem w trakcie wielbienia dzieci tańczyły z flagami. Robiły to instynktownie i z wielką radością.

Jerzy Przeradowski, jak mało kto, rozumie mentalność i potrzeby emocjonalne Polaków. Umie do nich przemawiać. W jego głosie nie ma uniesienia czy egzaltacji. Mówi spokojnie, ciepło, z troską i autentyczną miłością do ludzi, którzy chętnie przychodzą do niego. Mówienie o miłości Boga i zbawieniu jest dla niego tak naturalne, że wszyscy przyjmują jego słowa jako dobrą nowinę.

Na pytanie o dolegliwości zdrowotne, aż 20 osób spośród 200 wyszło do przodu, aby się za nich modlono. Modliła się młodzież, która również robiła to w spokoju i z dużą troską. Na koniec młodzi ludzie wystawili poruszającą scenkę o odkupieniu człowieka przez Boga. Było to szalenie syte duchowo popołudnie.

Maciej Strzyżewski

1Day Four

2Day Four

3Day Four

4Day Four

5Day Four

6Day Four

7Day Four

8Day Four

9Day Four

10Day Four

11Day Four

12Day Four

13Day Four

14Day Four

15Day Four

16Day Four

17Day Four

18Day Four

19Day Four

20Day Four

21Day Four

22Day Four

23Day Four

24Day Four

25Day Four

http://jadlodajnia.org/2014/07/01/tydzien-jezusa-dzien-czwarty-wtorek/

Marsz dla Jezusa - Warszawa - Polska - Europa - Świat
Statystyki:
Odwiedzin strony
287746
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram