Tydzień Jezusa – dzień szósty – czwartek

W Gdańsku na Przymorzu trwa kolejny dzień Festiwalu w Parku. Pogoda dopisuje, więc przychodzi sporo ludzi. Ci przypadkowi przechodnie i rowerzyści stają się uczestnikami imprezy.

Podczas festiwalu swój koncert gra znakomity gdański zespół o nazwie Holyguns. Prezentują materiał ze swojej najnowszej płyty pt.: Psalmolubni. Jacek Śliwa, autor tekstów i muzyki dla zespołu, opowiada fascynującą historię swojego przyjścia do Boga. Słuchacze dobrze reagują.

Podczas, gdy dziewczyny malują dzieciom twarze, a ludzie słuchają muzyki, wiele osób podchodzi do specjalnie przygotowanego stanowiska, aby prosić o modlitwę. Jest to wzruszające doświadczenie, gdyż świadczy o ich poczuciu bezpieczeństwa i zaufaniu. Wierzymy, że to Duch Święty ich dotyka i przekonuje tych ludzi, aby to zrobić.

- Opowiadam wam to wszystko tak, jak na spowiedzi i nie czuję się z tego powodu źle – mówi pewna pani.

- Cieszę się, że mogę z Wami porozmawiać – ktoś dodaje.

- Bóg jest cudowny! – stwierdza starszy pan.

- Piękna inicjatywa! – mówi inna pani.

Pewna dziewczyna, która przyszła przypadkowo na koncert, pod dłuższej rozmowie, oddaje w modlitwie swoje życie Bogu. Jest to zdecydowanie największe wydarzenie tego dnia.

Imprezę odwiedza Marcel Płoszyński, prowadzący telewizyjny program Na Poddaszu, Paweł Bukała z Kościoła Ulicznego w Warszawie oraz Artur Pawłowski z Kościoła Ulicznego w Calgary.

Festiwal w Parku jest połączeniem pikniku rodzinnego, spotkania przyjaciół i uwielbienia. Organizatorzy zaczynają mówić o tym, aby takie spotkania prowadzić tutaj przez całe lato. Pomysł jest wart rozważenia, bo wygląda na to, że nabożeństwo w plenerze, wśród ludzi pod każdym względem jest dużo bardziej owocne niż w najładniejszym budynku jedynie we własnym gronie.

Maciej Strzyżewski

1Day Six

2Day Six

3Day Six

4Day Six

5Day Six

7Day Six

8Day Six

9Day Six

10

11Day Six

12Day Six

13Day Six

14Day Six

15Day Six

16Day Six

6Day Six

http://jadlodajnia.org/2014/07/04/tydzien-jezusa-dzien-szosty-czwartek/

 

 

Marsz dla Jezusa - Warszawa - Polska - Europa - Świat
Statystyki:
Odwiedzin strony
324330
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram