Polskie Radio-Wiadomości-Marsz dla Jezusa 2015

Ulicami Warszawy przeszedł Ogólnopolski Marsz dla Jezusa

Screen shot 2015-07-15 at 8.45.42 AM
Uczestnicy Ogólnopolskiego Marszu dla Jezusa założyli czerwone koszulki, na których mieli wypisane hasła związane z wiarą Foto: PAP/Paweł Supernak
Około pięciuset warszawiaków i gości z innych miast przeszło w stolicy w Ogólnopolskim Marszu dla Jezusa. Jego uczestnicy pokonali kilka kilometrów idąc ulicami z Palcu Bankowego na Pole Mokotowskie.
Posłuchaj:Ulicami Warszawy przeszedł Marsz dla Jezusa (IAR)

{mp3}Marsz, Warszawa 2015 PolskieRadio.pl|800|70{/mp3}

Marsz to akcja kościołów protestanckich, które tak chcą łączyć rodzinną zabawę z promowaniem pomagania potrzebującym i przypominania o wartościach takich jak wiara i nadzieja.

Ideę tę promuje w naszym kraju Artur Pawłowski - polski emigrant mieszkający w Kanadzie. W Calgary prowadzi tak zwany Kościół Uliczny zajmujący się pomocą dla osób bezdomnych. Nasz marsz to taki rodzinny piknik na którym mówimy o tym, co w życiu ważne w nieco luźniejszej atmosferze- zaznacza Artur Pawłowski.

Marsz zakończył koncert muzyki chrześcijańskiej. W tym roku towarzyszy mu Tydzień Chrześcijański. Złożyły się na niego akcje charytatywne, koncerty i pokazy filmów organizowane w różnych częściach miasta.

IAR,kh

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1468426

http://warszawa.tvp.pl/20639443/ulicami-warszawy-przeszedl-marsz-dla-jezusa

 

Marsz dla Jezusa - Warszawa - Polska - Europa - Świat
Statystyki:
Odwiedzin strony
318016
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram