Muzycy - Artyści

 

W roku 2015 Marsz dla Jezusa będzie częścią Tygodnia Jezusa i Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej "Glory" w Warszawie. Muzycy i Artyści którzy wystąpią w tym wydarzeniu:

  

W roku 2014 Marsz dla Jezusa był oficjalną częścią Festiwalu Nadziei z Franklinem Grahamem - głównym organizatorem Festiwalu Nadziei. Muzycy i Artyści którzy wystąpili w tym wydarzeniu:

  

610xmichael-w-smith

 Michael W. Smith – amerykański wokalista, autor piosenek, gitarzysta i keyboardzista występujący w nurcie współczesnej muzyki chrześcijańskiej.

Michael Whitaker Smith jest związany z muzyką od kiedy ukończył 10 lat. Sprzedał ponad 13 milionów płyt, wiele jego piosenek stało się przebojami. Jest posiadaczem 5 platynowych i 14 złotych płyt. Zdobył również 40 nagród Dove Awards, a także 3 nagrody Grammy.

Jest dobrym przyjacielem lidera U2 – Bono. Podczas prac nad płytą How to Dismantle an Atomic Bomb, Bono często zapraszał Smitha na sesje nagraniowe. Współpracuje z Franklinem Grahamem, 14-15 czerwca 2014 wystąpił na Festiwalu Nadziei w Warszawie. Ma żonę Deborah oraz piątkę dzieci. Mieszkają w Nashville w USA.

 


 

Dennis Agajanian

Dennis Agajanian -His peers regard him as one of the greatest acoustic guitar players of our generation. The Inspirational Country Music Association has awarded him Musician of the Year seven times, Entertainer of the Year three times, and the Living Legend award. Dennis has been a musical staple at the biggest evangelical crusades in the world since 1974. Good and fast would describe both his God-given talent and his career.

Dennis and his wife Victoria feel deeply blessed by the sale of his CD's and free-will offerings. This is what enables them to travel wherever the Lord leads to bring the music and message of salvation and hope. God continues to move on the hearts of people to provide for their travel. http://www.dennisagajanian.com/ 

TOMMY-COOMES-BAND

 The Tommy Coomes Band -is a team of 12 professional artists, songwriters, arrangers and producers formed to facilitate new forms of worship and evangelism. They have recorded 12 CD’s on Maranatha! Music, Integrity Music and their own label, and have ministered in over 28 countries on 6 continents with Billy Graham, Franklin Graham, Promise Keepers, Chosen Women, and Greg Laurie’s Harvest Crusades.

In their careers they have worked with artists such as Kirk Franklin, Andrae Crouch, Michael Jackson, Stevie Wonder, Whitney Houston, Quincy Jones, BeBe & CeCe Winans, Israel Houghton, Donna Summer, Michael W. Smith, Don Moen, Paul Baloche, Tommy Walker and many, many others.

Several of their members serve as worship leaders in their local churches and they all love to share their experience and knowledge by conducting seminars to encourage, train and equip church leaders and musicians. http://tommycoomesband.com/the-band/

 


 

Natalia Niemen podczas 6170500

 Natalia Niemen –polska piosenkarka, starsza córka wokalisty, kompozytora i muzyka Czesława Niemena oraz modelki Małgorzaty Niemen. Jej młodsza siostra Eleonora także jest piosenkarką.

Największy wpływ na jej gust muzyczny wywarł ojciec, który widział ją w roli skrzypaczki grającej w orkiestrze. Od najmłodszych lat zajmowała się muzyką. Jako dziecko słuchała takich wykonawców r'n'b jak Mahalia Jackson, Otis Redding, Aretha Franklin, Wilson Pickett. Ukończyła średnią szkołę muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Warszawie przy ul. Krasińskiego 1 w klasie altówki. Na zawodowej scenie śpiewać zaczęła w 1997 roku towarzysząc w chórkach Natalii Kukulskiej. W marcu 1998 roku ukazała się jej solowa płyta Na opak z kompozycjami i tekstami artystów związanych z formacją Sixteen: Grzegorza Kloca, Jarosława Pruszkowskiego, Mirosława Hodunia i Olgi Pruszkowskiej. Pierwsze sukcesy osiągnęła na komputerowej liście przebojów RadiaZET i Twojej Liście Przebojów TVP1. Z powodzeniem wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki Opole'98. Następnie pod koniec lat 90. została wokalistką zespołu chrześcijańskiego New Life' M. oraz chórzystką i solistką zespołu Trzecia Godzina Dnia.

Jako żona Mateusza Otremby, syna pastora i byłego prezesa fundacji Młodzież dla Chrystusa, związała swe życie z protestancką wspólnotą chrześcijańską Genesis w Poznaniu, która jest zborem Kościoła Chrześcijan Baptystów. Koncertuje także z własnym programem wraz z mężem (Mate.O). https://www.facebook.com/NataliaNiemenOficjalnie

 


 

2graham-kendrick-446

 "TGD" (Trzecia Godzina Dnia) -to zespół 35 młodych wokalistów i instrumentalistów, serwujących ze sceny pozytywną energię. Są wśród nich zawodowcy, na co dzień śpiewający w zespołach i teatrach muzycznych, ale i amatorzy - między innymi laureaci "Szansy na Sukces" i "Drogi do Gwiazd". Młodość i energia, zaangażowanie i spontaniczność stały się znakiem rozpoznawczym zespołu. Z dynamicznym, pop-gospelowym repertuarem zjeździli całą Polskę, koncertowali na Expo 2000 w Hanowerze, grali trasy koncertowe w Szwecji i w Niemczech. Ich występy - czy to dla piętnastu tysięcy ludzi na Festiwalu Songs Of Songs w Toruniu, czy też w kameralnym wnętrzu krakowskiego Kościoła Mariackiego - zawsze porywają i stają się wydarzeniem wieczoru. W październiku 2001 r.

TGD wystąpiło jako support Oslo Gospel Choir. TGD jest znane widzom TVP2 z koncertu wielkanocnego zarejestrowanego w 2001 r. Trzykrotna emisja koncertu zachęciła producentów, aby i w roku 2003 TGD wystąpiło w telewizji, tym razem z repertuarem kolędowym w koncercie "Raduj się świecie". W dorobku mają płyty "Wiara czyni cuda", "Na żywo" i "Hosanna". Zespół przygotowuje się do nagrania swojej nowej płyty. TGD jest obecnie zespołem ekumenicznym – zarówno soliści, jak i chórzyści reprezentują różne style chrześcijańskie i pochodzą z różnych zakątków Polski.

Czytaj więcej: http://www.tgd.kdm.pl/

 


 

03948560c41a969bc54ad07be0fe3cdc

 Newsboys - australijski chrześcijański zespół pop-rockowy, utworzony w 1985 roku w mieście Mooloolaba, w stanie Queensland. Od dwóch dekad, jeden z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się zespołów sceny CCM.

http://newsboys.com/

 

 

 

 


 

cortuum1Zespół CorTuum istnieje już od wielu lat. Tworzą go dobrzy przyjaciele, muzycy i wokaliści, ale przede wszystkim osoby z sercami rozpalonymi miłością do Chrystusa.

Od wielu lat prowadzimy koncerty podczas chrześcijańskich wakacyjnych obozów ewangelizacyjnych. Każdego roku w innym regionie naszego kraju opowiadamy i śpiewamy o Bożej miłości i dobroci. Naszym największym pragnieniem jest widzieć jak ludzie, poprzez to co śpiewamy i mówimy, dostrzegają Jego piękno i bliskość. Wierzymy, że w naszych niedoskonałych ludzkich staraniach uda nam się wyrazić jedno - "Nasze serce jest blisko serca Ojca. Nasz skarb jest w niebie. Wszystko, co mamy jest w niebie!". Jesteśmy dumni, że każdą kolejną nutą możemy deklarować naszą miłość do Tego, który kochał nas zawsze!

Główny wokalista i lider zespołu Paweł Chęciński jest od 18 lat muzycznie zaangażowany w ewangelizacyjną służbę Misyjnego Obozu Wędrownego (obozwedrowny.pl) oraz służbę konferencyjną (kchp.info.pl). W swoim dorobku posiada wiele własnych utworów, nie mniej bardzo chętnie współgra z klimatami Delirious, Michaela W. Smitha, Hillsong i wielu innych.

 


 

ca8f2a219ecbe0ea7cefeeeafdd5c6cc

 New Life'm – polski zespół muzyczny założony w 1992 roku, wykonujący muzykę łączącą pop, soul, blues, funk i jazz.

Zespół utworzyli w 1992 roku instrumentaliści: Joachim Mencel, Marcin Pospieszalski i Piotr Jankowski, a po roku doszedł do nich Robert Cudzich. Pierwszym wokalistą zespołu został Mieczysław Szcześniak. Krótko śpiewała w New Life'm także Ewa Uryga. Pod koniec lat 90. w zespole zaczęła śpiewać Natalia Niemen, od roku 2005 Basia Włodarska a obecnie Agnieszka Musiał.

 http://newlifem.com/

 


 

dsc 3289

Exodus 15 -oficjalnie istnieje od 2005 roku. Jest to zespół który tworzy grupa młodych muzyków z różnych części Polski oraz dwie wokalistki. Muzycznie inspiracje zespół czerpie z takich gatunków jak r&b i gospel. W sferze tekstowej exodus 15 mówi o ludzkich wyborach i poszukiwaniu Boga w dzisiejszym świecie.

W swojej kilkuletniej historii zespół miał okazję czterokrotnie odbyć trasę koncertową po USA grając w sumie dla ok 70000 ludzi. Poza występami w USA exodus 15 wielokrotnie koncertował w Polsce i w Europie (Litwa, Holandia). Exodus 15 był gościem radiowej Trójki (Muzyczne Rozmowy) i TVP 1 (Między Niebem i Ziemią) oraz występował na kilku festiwalach w Polsce (Slot Art Festival, Pozytywka, Realna Akcja, Festiwal Nadzieja).

Oprócz grania typowo koncertowego muzycy i wokalistki wielokrotnie są proszeni do prowadzenia spotkań o charakterze uwielbieniowym w języku polskim i angielskim. W 2007 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu pod tytułem "Koncert Nadziei", która była zapisem koncertu "na żywo" i ukazała się na DVD i CD. Koncert był jedną z pierwszych tego typu produkcji na polskiej scenie zespołów chrześcijańskich. W marcu 2010 w czasie kolejnej trasy koncertowej w USA, exodus 15 nagrał swój pierwszy w pełni autorski album noszący tytuł "O Tobie". Płytę nagrywano w Californi w Studio Masters Crib pod kierownictwem znanego w USA producenta Bj Davisa (pracował m.in. przy filmie "Fireproof"). https://www.facebook.com/exodus15/timeline

 


 

Oraz 1000-osobowy chór z całej Polski pod dyrekcją Piotra Nazaruka!

  

Muzycy i Artyści którzy wystąpili w wydarzeniu Marsz dla Jezusa w roku 2013

  

2graham-kendrick-446

 Graham Kendrick został nazwany ojcem współczesnej muzyki uwielbienia. Napisał setki pieśni uwielbienia, między innymi Shine Jesus Shine, Knowing You and The Servant King (Świeć, Jezus świeć, Znając Ciebie, Sługą Król). Piosenki Grahama wpłynęły na tysiące kościołów na całym świecie.

Wiodącym motywem, dla którego Graham Kendrick został zaproszony do prestiżowego udziału w polskim Marszu dla Jezusa 2013 jest jego pionierski udział w organizowaniu Marszów dla Jezusa w Wielkiej Brytanii w latach 80-tych. W 1987 roku trzy kościelne ugrupowania z Rogerem Forster, Gerald Coates i Lynne Greena wraz z Grahamem jako worship-liderem rozpoczęły ruch, który w ciągu trzech lat objął Anglię, Amerykę oraz Europę, by ostatecznie pojawić się na całym świecie w postaci setek mniejszych marszów. Oficjalna strona: www.grahamkendrick.co.uk  Więcej o Grahamie Kendrick naciśnij tutaj

 


 

254851 10150214274028485 591127 n
 
 
Mate.O  debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Od tamtej pory nagrał 3 autorskie albumy: "Totalne uwielbienie" (1998), "Jesteś dobry dla mnie" (2002), "Zapominam siebie" (2006). W 2004r. wydał singiel w wersji anglojęzycznej - "Acoustic Summer 04".

Od 10 lat regularnie koncertuje w kraju m.in. kilkakrotnie brał udział w prestiżowych festiwalach: Slot Art Festiwal (Lubiąż), Song of songs(Toruń), Festiwal muzyki dobrej (Warszawa), Festiwal stróżów poranka (Chorzów), a także występował w licznych klubach muzycznych, salach koncertowych, kościołach czy imprezach plenerowych.

W 1999r. rozpoczął międzynarodową działalność koncertową występując czterokrotnie w Stanach Zjednoczonych (dwukrotnie brał udział w solowych projektach wraz z Natalią Niemen, ostatni koncert w listopadzie b.r. w Chicago, wraz z Mieczysław Szcześniak i Beatą Bednarz), Kanadzie, Niemczech, Wielkiej Brytanii (listopad 2006), Czechach, Słowacji, Ukrainie, Białorusi.

Mate.o wielokrotnie występował z wieloma cenionymi polskimi artystami, m.in. Mieczem Szcześniakiem, New Life M, TGD, Beatą Bednarz (Big Stars), Joachimem Menclem, Natalią Niemen, Deus Meus, Marcinem Pospieszalskim, Saruel, Arką Noego oraz z wieloma innymi.
 


 

28696 115018391863387 3123668 n

Skład ELoHiM powstał w 2004r. w Warszawie. Są to młodzi ludzie, których zjednoczyła wiara w Boga. Każdy z członków zespołu ma za sobą pewne przejścia związane z ciężkimi narkotykami, alkoholem lub depresją. Teraz są pełni zapału do życia, które uratował im Bóg. Dzięki Niemu część z członków składu nie siedzi w pace, część nie zakoksowała się na śmierć, a część nie została pogrążona w smutku. Ich celem jest pokazywanie Boga takim jakim On naprawdę jest, takim jakiego Go poznali.

Ich koncerty grane są tylko z prawdziwymi, żywymi instrumentami, co pozwala na bardziej dynamiczne brzmienia na scenie. Wokaliści ELOHIMu występowali na wielu festiwalach, nap Song of Songs, Slot Art Festiwal i wiele innych. Za to instrumentaliści zespołu czynnie współtworzą warszawską scenę uwielbieniową m.in. Grzegorzem Klocem. Współpracują także sesyjnie z wieloma chrześcijańskimi artystami, m.in. z Sebastianem Urbanem (TGD, Piotr Płecha), Yurem i Kolą (Royal Rap, TGD, Kawa, Gospel Rain). W ciągu niecałych czterech lat zespól zagrał ponad 100 koncertów w kraju i zagranica. Na scenie zespól wyróżnia się umiejętnością stworzenia niepowtarzalnego show. Nawiązany kontakt z publicznością sprawia ze nie czuje się ona odosobniona.

ELOHIM z żywymi instrumentami. Bębny, bas, gitara elektryczna, klawisz, to standardowe wyposażenie koncertowe. Na przełomie roku 2005-2006 ukazała się pierwsza debiutancka płyta zespołu zatytułowana “Królewski Luuz”. Drugi krążek "Ja Wracam" ukazał się we wrześniu 2010r. Jest to niezwykle nowatorska produkcja, pełna świeżych pomysłów i ciekawych muzycznych rozwiązań.

 


 

Grzegorz KlocGrzegorz Kloc jest pochodzącym z Lublina wokalistą i gitarzystą, ale także kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym.
Na przełomie wieku, kiedy o jego piosenki zabiegały największe wytwornie fonograficzne, pisano o nim „charyzmatyczny chłopak z gitara”, a dziś jako dojrzały scenicznie mężczyzna z młodzieńczą pasją wykonuje utwory pop – rockowe, ale niebanalne.

Wszechstronne doświadczenie sceniczne zdobywał pracując z młodymi gwiazdami polskiej piosenki takimi jak Natalia Kukulska, Anita Lipnicka czy też zespoły SIXTEEN, DAAB i DE MONO. Ma na swoim koncie także współprace z Halina Frąckowiak i Ryszardem Rynkowskim, natomiast dla Maryli Rodowicz skomponował utwór Anioły pilnują nas, który przez długie miesiące nie schodził z pierwszych miejsc list przebojów.

Grzegorz najczęściej jest kojarzony z niezwykle popularną pod koniec lat dziewięćdziesiątych grupą SIXTEEN i jako kompozytor pierwszego hitu tegoż zespołu pod tytułem Spadające myśli, oraz piosenek takich jak Niezwyczajna miłość czy Daj słowo nagranych już po rozpadzie grupy, jako SEVENTEEN (1999-2001).

 


 

royal rap t

 Royal Rap powstał w roku 2008 z inicjatywy dwóch raperów Mirka “Kola” Kolczyka i Jerzego “Yuro” Pieniążka, w roku 2010 dołączył do zespołu Kamil "dj EL" Sołdacki. Stylistyka muzyczna kapeli to klasyczne rapowe bity, crunk, soul, funk oraz trip hop.

“Nie tworzymy kopii danego stylu, zawsze dajemy coś od siebie, co zresztą słychać w naszych produkcjach. Wieloletnie doświadczenie na scenie hip hop..u oraz w branży produkcyjnej, zaowocowały dobrym brzmieniem i konkretnym przekazem”. Royal Rap to coś więcej niż muzyka. To grupa ludzi cechujących się pokojem i radością. W życiu spotkali się z miłością, która uwalnia od strachu, beznadzieji i poczucia odrzucenia. W ich tekstach usłyszysz przesłanie, które może wyzwolić człowieka i na stałe zmienić jego życie. Podczas spotkania z nimi, ludzie niejednokrotnie doświadczali uwolnienia z nałogów i depresji. Co tak naprawdę jest ich tajemnicą...?

Aby tego doświadczyć, trzeba przeżyć to samemu. 

 


 

307908 10151229058026075 1024945450 n

Rymcerze w swojej 5 letniej karierze zagrali już mnóstwo koncertów m.in. w:
Wielkiej Brytanii (Londyn, Cambridge, Leeds), na Słowacji oraz oczywiście w Polsce.
Występowali już na licznych festiwalach (Slot Art, Festiwal Praski, Święte Elo, Bądź Jak Jezus itp.) oraz z zagranicznymi i polskimi artystami jak:
Jane Jackson, Malokai Rock, Brathanki, Independent, Bracia Kindla, Frenchman, Mate.O., LeeLand, Mietek Szczęśniak, Anty Babilon System, Alijah.
Daje im to niezbędne doświadczenie, połączone z niezwykłą ekspresją sceniczną. Gwarantuje to pewną interakcję z publiką. Występują również na rekolekcjach, w zakładach karnych, domach dziecka, szkołach, dając świadectwo swojej wiary w Boga.

Na koncertach niezależnie są wspomagani w miarę możliwości przez:
Dj'a Sowę, Dj’a Anteek’a oraz VJ’a Lamir’a, którego profesjonalne animacje podkręcają i tak już buchające energią koncerty! Rymcerze tworzą chrześcijański rap na światowym poziomie - w odróżnieniu do hip-hop’u nie bazują na samplowaniu - lecz komponują utwory i budują harmonię poprzez nagrywanie żywych instrumentów. W ich skład wchodzą instrumenty etniczne (cymbały staropolskie, rogi góralskie) oraz skrzypce, wiolonczele, gitary elektryczne, gitary akustyczne, żywy bas. W produkcji używają także urządzenia VST - włącznie z programowaniem orkiestry. Jest to oryginalne połączenie elektroniki, epiki, rockowych wstawek i typowych tylko dla Rymcerzy rytmów i bitów z mocnym uderzeniem oraz słowiańskim tradycyjnym brzmieniowym akcentem. Ich styl porusza się na granicach estetyk

 


 

324486 267042529986989 2099543 oArci (Artaszes Barojan), urodził się w 1981 roku w Erewaniu. Od 9 lat zajmuje się muzyką hip-hopową. W 2008 roku wydał pierwszą oficjalną płytę zatytułowaną ”Ratuj swoja duszę”.

Arci wyraźnie i po imieniu nazywa „chore” rzeczy, które trawią współczesnego człowieka. Śmiało i bardzo osobiście mówi też o swojej pasji i fascynacji Jezusem.
Arci pozostaje wierny swojemu stylowi, choć spora dawka reggae może zaskoczyć jego fanów przyzwyczajonych do surowej rapowej „nawijki”.

Jedno jest pewne, na jego płycie nie ma miejsca na monotonię i rutynę. Nowe świeże podkłady, bujające dźwięki, inteligentne teksty (od których nie raz zjeży ci się włos na głowie), oraz ewidentna tendencja do zaskakiwania słuchacza to tylko niektóre z atutów jego muzyki.

 


 

cortuum1Zespół CorTuum istnieje już od wielu lat. Tworzą go dobrzy przyjaciele, muzycy i wokaliści, ale przede wszystkim osoby z sercami rozpalonymi miłością do Chrystusa.

Od wielu lat prowadzimy koncerty podczas chrześcijańskich wakacyjnych obozów ewangelizacyjnych. Każdego roku w innym regionie naszego kraju opowiadamy i śpiewamy o Bożej miłości i dobroci. Naszym największym pragnieniem jest widzieć jak ludzie, poprzez to co śpiewamy i mówimy, dostrzegają Jego piękno i bliskość. Wierzymy, że w naszych niedoskonałych ludzkich staraniach uda nam się wyrazić jedno - "Nasze serce jest blisko serca Ojca. Nasz skarb jest w niebie. Wszystko, co mamy jest w niebie!". Jesteśmy dumni, że każdą kolejną nutą możemy deklarować naszą miłość do Tego, który kochał nas zawsze!

Główny wokalista i lider zespołu Paweł Chęciński jest od 18 lat muzycznie zaangażowany w ewangelizacyjną służbę Misyjnego Obozu Wędrownego (obozwedrowny.pl) oraz służbę konferencyjną (kchp.info.pl). W swoim dorobku posiada wiele własnych utworów, nie mniej bardzo chętnie współgra z klimatami Delirious, Michaela W. Smitha, Hillsong i wielu innych.

 


 

Sieenna Gospel Choir

Sienna Gospel Choir śpiewa muzykę gospel, która niesie radość i duchowe ukojenie. Chór powstał w stołecznym zborze Kościoła Zielonoświątkowego przy ulicy Siennej w Warszawie. Pierwszy koncert odbył się w maju 2002 roku, a już w kolejnym roku chór zdobył pierwsze miejsce na V Festiwalu „Kerygmat" w Kwidzynie.

Poszukujemy w muzyce radości i siły do walki z codziennymi problemami. Staramy się śpiewać ponad podziałami i ponad ludzkimi słabościami. Koncertujemy w Polsce i za granicą, bierzemy udział w licznych nagraniach telewizyjnych i radiowych, chętnie wspieramy akcje charytatywne oraz kampanie społeczne. W 2009 r. wspólnie z innymi nagraliśmy utwór wspierający kampanię społeczną „Kocham, nie krzyczę". W tym roku kolejny raz zostaliśmy zaproszeni na galę finałową akcji charytatywnej „Szlachetna paczka". W latach 2009 i 2010 braliśmy udział w „Wielkiej iluminacji świątecznej Warszawy". W zeszłym roku po raz drugi gościliśmy na Międzynarodowym Festiwalu Gospel na Węgrzech. Przez pięć lat wspólnie ze Stowarzyszeniem Gospel organizowaliśmy Warszawskie Warsztaty Gospel.

Anna Bajak – dyrygent Sienna Gospel Choir Kiedyś dyrygent chóru gospel w Zielonej Górze. Kompozytor muzyki do spektakli dziecięcych i młodzieżowych, kierownik artystyczny nagrań płytowych oraz nauczyciel emisji głosu. To w jej wyobraźni pojawia się wizja ostatecznego brzmienia, do którego prowadzi cały chór.

 


 

nolongermusicNo Longer Music (NLM) – zespół został założony w 1985 r. w Amsterdamie i nieprzerwanie aż do dziś koncertuje na całym świecie. Od samego początku znakiem rozpoznawczym NLM było śmiałe i twórcze połączenie muzyki z teatrem. NLM cechuje bezkompromisowość i odwaga w prezentacji poselstwa o żyjącym i zbawiającym Jezusie i to bez względu na to przed jaką publicznością zespół występuje.

NLM występował m. in. w takich miejscach jak legendarny festiwal w Jarocinie, w nocnych klubach Sao Paulo w Brazylii czy też Santiago w Chile, na Jamajce, Ukrainie, w Rosji, Finlandii, Mongolii, Wietnamie i Singapurze, Chorwacji, Albanii, Kosowie. Ostatnio zespół coraz częściej pojawia się ze swoim ewangelizacyjnym widowiskiem na Bliskim Wschodzie, grając na ulicach miast i w klubach w Turcji, Libanie i w Iraku. Seria tras koncertowych w tej części świata zaowocowała m. in. zaproszeniami do kilku stacji telewizyjnych nadających w krajach arabskojęzycznych, gdzie David Pierce mógł otwarcie podzielić się swoją wiarą w Jezusa przed wielomilionową widownią. W latach NLM odwiedza Polską od 1987 r. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat zespół zagrał 35 koncertów w Polsce w efekcie których kilka tysięcy ludzi na ulicach polskich miast modliło się o przyjęcie Jezusa.

W 2012 r. po raz pierwszy NLM zaprezentował swoje ewangelizacyjne widowisko na festiwalu Woodstock. 

 

  

Muzycy i Artyści którzy wystąpili w wydarzeniu Marsz dla Jezusa w roku 2012

  

1108

"Royal Rap" powstał w roku 2008 z inicjatywy dwóch raperów Mirka “Kola” Kolczyka i Jerzego “Yuro” Pieniążka, w roku 2010 dołączył do zespołu Kamil "dj EL" Sołdacki. Stylistyka muzyczna kapeli to klasyczne rapowe bity, crunk, soul, funk oraz trip hop. “Nie tworzymy kopii danego stylu, zawsze dajemy coś od siebie, co zresztą słychać w naszych produkcjach. Wieloletnie doświadczenie na scenie hip hop..u oraz w branży produkcyjnej, zaowocowały dobrym brzmieniem i konkretnym przekazem”. Royal Rap to coś więcej niż muzyka. To grupa ludzi cechujących się pokojem i radością. W życiu spotkali się z miłością, która uwalnia od strachu, beznadzieji i poczucia odrzucenia. W ich tekstach usłyszysz przesłanie, które może wyzwolić człowieka i na stałe zmienić jego życie. Podczas spotkania z nimi, ludzie niejednokrotnie doświadczali uwolnienia z nałogów i depresji. Co tak naprawdę jest ich tajemnicą...? Aby tego doświadczyć, trzeba przeżyć to samemu.

Czytaj więcej: http://www.myspace.com/royalrapcrew#ixzz0xcieiq8j

 


 

a69b1535eec0aecc4d527cc9f4015d18"TGD" (Trzecia Godzina Dnia) to zespół 35 młodych wokalistów i instrumentalistów, serwujących ze sceny pozytywną energię. Są wśród nich zawodowcy, na co dzień śpiewający w zespołach i teatrach muzycznych, ale i amatorzy - między innymi laureaci "Szansy na Sukces" i "Drogi do Gwiazd". Młodość i energia, zaangażowanie i spontaniczność stały się znakiem rozpoznawczym zespołu. Z dynamicznym, pop-gospelowym repertuarem zjeździli całą Polskę, koncertowali na Expo 2000 w Hanowerze, grali trasy koncertowe w Szwecji i w Niemczech. Ich występy - czy to dla piętnastu tysięcy ludzi na Festiwalu Songs Of Songs w Toruniu, czy też w kameralnym wnętrzu krakowskiego Kościoła Mariackiego - zawsze porywają i stają się wydarzeniem wieczoru. W październiku 2001 r. TGD wystąpiło jako support Oslo Gospel Choir. TGD jest znane widzom TVP2 z koncertu wielkanocnego zarejestrowanego w 2001 r. Trzykrotna emisja koncertu zachęciła producentów, aby i w roku 2003 TGD wystąpiło w telewizji, tym razem z repertuarem kolędowym w koncercie "Raduj się świecie". W dorobku mają płyty "Wiara czyni cuda", "Na żywo" i "Hosanna". Zespół przygotowuje się do nagrania swojej nowej płyty. TGD jest obecnie zespołem ekumenicznym – zarówno soliści, jak i chórzyści reprezentują różne style chrześcijańskie i pochodzą z różnych zakątków Polski.

Czytaj więcej: http://www.tgd.kdm.pl/

 


 

5233 1"Grzegorz Kloc Rock & Gospel Project"-Grzegorz Kloc – jest muzykiem z wieloletnim doświadczeniem scenicznym i dużym dorobkiem artystycznym na rynku muzyki chrześcijańskiej. Współpracował m. in z: TGD, Grupą Mojego Brata, No Longer Music, Grupą Uwielbienia Spichlerz, raperem KOLĄ, Beatą Bednarz, Mieczysławem Szcześniakiem. Ulfem Christianssonem. Autor wielu znanych chrześcijańskich utworów z gatunku muzyki WORSHIP.

Więcej o grzegorzu na stronce:http://grzegorz-kloc.muzzo.pl/

 

 

 

 

 


 

197162 108877812524808 4245459 n

Krzysztof Szczypuła ur. w Nowym Sączu, lider uwielbienia, autor popularnych pieśni chrześcijańskich śpiewanych w  Polsce i innych krajach anglojęzycznych. Jego piosenki (Mój Jezus, Śpiewajmy alleluja barankowi, Bogu jedynemu, Powróćmy dziś do Pana) wykonywali m.in. zespół New Life M., Mieczysław Szcześniak, Natalia Niemen, Deus Meus. Współpracuje  z wieloma muzykami i artystami chrześcijańskiej sceny muzycznej (Robert Cudzich, Jan Budziaszek, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Mateusz Otremba, Tomasz i Konrad Basiuk, Radek Kuliś). Uczestniczy w corocznych warsztatach muzycznych i rekolekcjach na terenie  Polski (Wrocław, Lublin, Warszawa) prowadząc klasę gitary , nauczając na temat uwielbienia  i komponowania.

 

 


 

324486 267042529986989 2099543 oArci (Artaszes Barojan), urodził się w 1981 roku w Erewaniu. Od 9 lat zajmuje się muzyką hip-hopową. W 2008 roku wydał pierwszą oficjalną płytę zatytułowaną ”Ratuj swoja duszę”.

Arci wyraźnie i po imieniu nazywa „chore” rzeczy, które trawią współczesnego człowieka. Śmiało i bardzo osobiście mówi też o swojej pasji i fascynacji Jezusem.
Arci pozostaje wierny swojemu stylowi, choć spora dawka reggae może zaskoczyć jego fanów przyzwyczajonych do surowej rapowej „nawijki”.

Jedno jest pewne, na jego płycie nie ma miejsca na monotonię i rutynę. Nowe świeże podkłady, bujające dźwięki, inteligentne teksty (od których nie raz zjeży ci się włos na głowie), oraz ewidentna tendencja do zaskakiwania słuchacza to tylko niektóre z atutów jego muzyki.

 

 

 

Marsz dla Jezusa - Warszawa - Polska - Europa - Świat
Statystyki:
Odwiedzin strony
301617
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram